Наші добрі сусіди (твір-оповідання)
НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ
Наші добрі сусіди (твір-оповідання)
Щоб познайомитися з добрими і не зовсім добрими сусідами, нам варто уважніше придивлятися до природи, частіше бувати в лісі чи в полі.
Будинок моєї бабусі розташований біля молодого лісу, де ростуть клени, берези, дуби, кущі дикої малини. Під деревами й кущами біля доріжок за короткий час з’явилося багато мурашників. Серед невисоких куп вирізняється величезний мурашник, від якого в різні боки розбігаються покручені, витоптані мільйонами ніг маленьких комах доріжки.
Гуляючи
Теплого дня біля мурашника чути тихий шелест: це сотні тисяч комах метушаться на верхівці домівки, витягають погрітися на сонці білі яєчечка-личинки. Ще більше цих дивних створінь бігає доріжками. Вони тягнуть на собі листочки, мертвих жучків, коників, метеликів. А ось декілька комах обліпили велику личинкужука і повільно пересувають її по доріжці. Помітно, що їм важко переносити цей тягар, але на допомогу старанним упертюхам поспішають інші комашки. Як же вони домовляються між собою, як посилають один одному
Я сідаю навпочіпки біля мурашника і кладу на нього гілочку без кори. Зразуж до неї збігаються мурахи, повзають по ній. Через деякий час я струшую мурашок і пробую лизнути прутик. Розлютовані мурахи обстріляли мою гілочку своєю кислотою, а тому на губах і язику залишається смак, кисліший за смак лимона.
Я знаю, що мурахи – це санітари лісу. Вони розпушують грунт, прибирають рештки загиблих тварин і птахів, знищують личинки жуків та метеликів. Люди потінні бути вдячні цим маленьким працівникам за їхню роботу, а тому треба оберігати мурашники, не затоптувати доріжки цих маленьких створінь.