Найстародавніші книги
Є книги, безумовну першість яких ніхто не буде заперечувати. Древні, вони пройшли крізь віки й до сьогодні мають свій вплив на життя людей. У першу трійку таких книг входять Веди, Біблія й Коран – ті три наріжні камені світової літератури, на яких вона побудувала свій храм. Ці твори беруть початок у сивій давнині, у глибинах якої потонули всілякі відомості про їх творців, і тепер, у відповідь на питання, кому саме належить честь їх написання, створено безліч легенд. Щодо змісту цих книг, то кожна з них у своїй особливій, притаманній лише їй формі
Відчути це нам не в останню чергу
А пояснити походження таких афористичних фраз, епітетів, порівнянь, як “Ноєв ковчег”, “голуб миру”, “жінка Лота”, “Содом і Гоморра”, “блажен хто вірує”, “соломонова мудрість”, “змій-спокусник” і безлічі інших? А повною мірою зрозуміти красу “Давида” і “Мой-сея” Мікеланджело, мадонн Рафаеля та Леонардо Да Вінчі, фресок Джотто, Гірландайо та багатьох інших митців різних областей і сфер, які черпали натхнення з вічного джерела Біблії? Відповіддю буде категоричне “ні”.
Так само можна висловитись на користь тих же Вед і Корану, що відповідно до культур, серед яких і для яких вони створювались, мають той же самий вплив на людей, як і Біблія. І неважливо, як саме ми ставимось до них: як до Священних писань і слова Божого чи просто як до Великих Книг, що впливають на розвиток людства. Важливе те значення, яке вони мають для народів світу; та мудрість, яку вони несуть у собі; ті знання, які вони розкривають кожному, хто звернеться до їх сторінок; важливі ті світло й любов, які мільйони людей беруть із їх невичерпних глибин.