Книги – найкращі друзі

5 клас

КАЗКИ НАРОДІВ СВІТУ

Книги – найкращі друзі

Книга – найбільше досягнення людської мудрості. На папірусі, вощаних табличках, пергаменті з давніх-давен люди прагнули записати свій досвід, знання, побажання та послання нащадкам.

Приємно, коли книга стає найкращим товаришем і жаданим гостем, незмінним порадником і домочадцем. Вона підкаже, як вчинити розумно, заспокоїть серце, допоможе краще зрозуміти себе.

Книга часто слугує чудодійними ліками для зболеної душі й гарною забавкою у хвилини дозвілля. Не можна не згадати

слова відомого українського поета І. Франка, великого шанувальника книги:

Книги – морська глибина.

Хто в них пірне аж до дна,

Той, хто і труду мав досить,

Дивнії перли виносить.

Читання книги – це не тільки приємне проводження часу, а й складний процес формування інтелектуальних здібностей та світогляду. Недарма відомий український педагог В. Сухомлинський уважав, що “читання – це один із витоків мислення й розумового розвитку”. А знаменитий англійський письменник Дж. Свіфт називав книги “дітьми розуму”.

Окрім того, книга не тільки розповідає про життя людей далеких

країн, а є ще й невичерпною скарбницею духовності. Адже для всіх людей спільними є віра й добро, боротьба з різними проявами зла, несправедливості, насильства, прагнення любові, щастя, милосердя, взаєморозуміння.

Отже, книга – це той дорогоцінний скарб, який передається від покоління по покоління з метою збереження людського досвіду й розкриття таємниці вічних істин.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Книги – найкращі друзі