НАДІЙШЛА ВЕСНА ПРЕКРАСНА. Л. САВЧУК “ПРИНЕСЛИ ВЕСНУ ЛЕЛЕКИ”. А. КОСТЕЦЬКИЙ “ПОЧИНАЄТЬСЯ ВЕСНА”
Мета: вчити учнів правильно й виразно читати вірші; розвивати допитливість, інтерес до навколишнього світу; збагачувати активний словник учнів; виховувати любов до природи.
Хід уроку
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1. Мовленнєва розминка
Робота над чистомовкою
Ма-ма-ма – минула вже зима.
Оз-оз-оз – утіка від нас мороз.
На-на-на – надійшла весна.
Ки-ки-ки – дзюркотять струмки.
Ва-ва-ва – зеленіє трава.
Хи-хи-хи – прилітають птахи.
Ла-ла-ла – квітка розцвіла.
Ло-ло-ло
2. Читання текстів П. Влодека “Як гукнеш, так і відгукнеться”, Л. Савчук “Квочка”
3. Робота над загадками
– Які ноги заввишки, такий ніс завдовжки.
Хату на хаті має, жабам рахунок знає. (Лелека)
– Привітанням журавля я пробуджую поля,
Небеса і ручаї та заквітчую гаї.
Відгадайте, хто вона, ця красуня чарівна? (Весна)
– Так, весна пробуджує землю від зимового сну, заквітчує гаї, наповнює струмки водою, викликає птахів у рідний край, вітається з сонечком ясним, квітами барвистими, пробуджує комах, звірів, веселить усіх людей.
III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ”
1. Опрацювання вірша Л. Савчук “Принесли весну лелеки”
1) Читання вірша вчителем.
– Звідки лелеки принесли весну?
– Що змінилося в природі з приходом весни? Знайдіть ці рядки і прочитайте.
2) Читання вірша учнями.
– Прочитайте виразно вірш. Передайте голосом веселий весняний настрій.
Фізкультхвилинка
2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 29)
1) Робота в парах.
– Прочитайте слова, дивлячись на крапку.
2) Виразне читання вірша вчителем.
– Який настрій створив у вас вірш?
3) Мовчазне читання вірша учнями.
– Які дива відбуваються з приходом весни?
4) Вибіркове читання.
– Прочитайте, як починається весна. Як вона впливає на людей?
5) Виразне читання учнями.
– Які почуття висловив поет, описуючи весну?
IV. ПІДСУМОК УРОКУ
– Чому були присвячені опрацьовані твори?
– З яким настроєм ви завершуєте урок?