Мої думки із приводу сучасних засобів комунікації

Напевно, важко заперечити той факт, що з багатьох винаходів останніх десятиліть найбільший вплив на прогрес людства зробили технології, зв’язані із засобами комунікації: інтернет і мобільний зв’язок. Соціологи, економісти й політики затверджують, що зараз людство робить крок від старої постіндустріальної епохи до новій інформаційного. Заможні розвинені країни роблять усе для того, щоб здійснити цей якісний стрибок першими. Англійським студентам і вченим наданий державою безкоштовний необмежений доступ до Інтернету, США вже не користуються

паперовими бюлетенями на виборах президента, майже на всій території Європи стільникове покриття, у Японії кілька років тому назад уведена система 3G, так звана відеотелефонія, завдяки якій можна бачити особу співрозмовника на дисплеї.

Незважаючи на важливість і необхідність впровадження нових інформаційних технологій, цих “вікон у Майбутнє “, важко сказати, що наш уряд піклується про інформаційне забезпечення своїх громадян. Порівняно невеликий відсоток населення користується послугами Інтернету в нашій рідній країні. Це зв’язано як з неспроможністю українців, так і з низьким рівнем

їхнього комп’ютерного утворення. Я вважаю, що одне впливає на інше, разом утворюючи замкнене коло. Незаможні люди перебувають поза потужним інформаційним струменем, який є Інтернет, тому мають менші можливості для навчання й утворення. А неосвічені, низкоквалифицированные робітники виробляють менше продукції й послуг, одержують низьку заробітну плату й тому залишаються бедными.

Поки в нашій країні не покращиться ситуація з доступом до Інтернету, ми не можемо називати її сучасної й затверджувати, що живемо в XXI ст. Яка ж ситуація з мобільними комунікаціями? Тут справа небагато краще. Мобільний зв’язок початку свою історію в Україні з 1992 року завдяки іноземним інвестиціям. Першим, хто офіційно зателефонував сз мобільного телефону в Україні, був її Президент Леонід Кравчук. Певний час мобільний телефон залишався атрибутом бізнесменів і виконував скоріше символічні, чим комунікаційні функції, указуючи на успіх, добробут свого власника. Але поступово цей винахід перетворився з розкоші в необхідність. Тепер кожний п’ятий українець є абонентом одного з операторів мобільного зв’язку, і кількість користувачів цих послуг невпинно зростає. Як і будь-який винахід, мобільні телефони мають своїх прихильників і ворогів. До беззастережних переваг відносять зручність, якість і конфіденційність зв’язку, велика кількість допоміжних функцій, які можна реалізувати в телефоні.

Мені ж особисто подобається те, що завдяки цьому “маленькому чуду” я ніколи не залишаюся один, що в будь-якій ситуації я зможу знайти підтримку й співчуття. Звичайно, мобільні телефони мають свої недоліки. Дуже відомої була дискусія щодо шкоди випромінювання. Раніше лікарі попереджали про те, що постійне перебування біля голови джерела радіохвиль може привести до погіршення самопочуття й навіть викликати хвороби. Але дослідження, які були проведені із цього приводу, довели суперечливість цього твердження. Не був доведений прямий зв’язок між користуванням мобільним телефоном і розвитком хвороб. До того ж, щоб вирішити цю проблему й заспокоїти своїх супротивників, виробники втроє зменшили вихідну потужність апаратів.

Сьогодні майже ні в кого не виникає сумнівів щодо безпеки мобільних телефонів. Цікавим є те, що люди привязываются до своїх телефонів. Британці провели таке дослідження: на три тижні були вилучені трубки у двадцяти людей. Майже всі учасники експерименту вказували, що протягом дослідження часто виникало почуття нервозності, дискомфорту, пригніченості, іноді спостерігалося погіршення сну. Це був наочний приклад того, яка залежність від мобільних телефонів виникає в людей, як важко їм відмовитися від своїх “улюбленців”. Також проблемою я вважаю постійну пропаганду сучасних моделей телефонів. Часто людям здається, що їхня модель застаріла, і вони соромляться цього. Винуваті тут виробники апаратів, які заради одержання нових прибутків через рекламу спонукують людей до придбання нових моделей. Це здається несуттєвим, але я бачив, скільки незручностей це наносить власникам мобільних телефонів, особливо молодим. Мій друг бентежиться, коли інші бачать великувату, на його думку, трубку, сестра не розмовляє з родителями, тому що вони відмовляються обміняти її мобільний на новий, блискучий і модний.

Я завжди їм раджу залишити цю недоречну соромливість, адже не речі прикрашають людини, але вони мало враховують мої слова. Проте, всі вищезгадані проблеми використання мобільного зв’язку відмітаються її перевагами. Тому вона переможно входить у наше життя, змінюючи її на кращу Я прихильник цих змін і вірю, що впровадженням сучасних засобів комунікації ми ефективніше зможемо виконувати наші завдання й переборемо труднощі, які перешкоджають втіленню наших мріянь


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Мої думки із приводу сучасних засобів комунікації