Моє відношення до Євгенія Базарову

Змін! вимагають наші очі. У нашім сміху й у наших сльозах, И в пульсації вен: Змін! Ми чекаємо змін!”. В. Цой; група “КІНО” “Хочу змін”. Євгеній Базарів головний герой роману “Батьки й діти”. Він різночинець демократ, переконаний супротивник дворянсько-кріпосницького ладу, матеріаліст, що пройшов школу праці й позбавлень, самостійно мислячий і незалежний. На самому початку роману, при першому прочитанні, ще не досить уважно вчитуючись, щоб зауважувати окремі маленькі моменти, мені дуже сподобався цей герой. Він був сучасно настроєний,

дотримувався як би правильних з мого погляду поглядів, але в наслідку перед нами став теперішній Базарів. Теперішній Базарів це понад нігіліст, він не приемлет нічого старого й не бачить у ньому нічого корисного й важливого. Так, безумовно, зміни за час, що людина живе на цій планеті, у його роді неминучі, але заперечувати всі повністю це вже занадто. Одна справа, коли ти сам вибираєш свій шлях, хоча б у чомусь дотримуючись приклада старших, але зовсім інша справа, коли ти цей приклад старших ставиш ні в що. Не дивлячись на це, у Базарове є й, безумовно, привабливі риси характеру, які було б невірно не відзначити.
Ці риси характеру добре розкриваються в зіткненнях з різними персонажами цього роману: у суперечках з Павлом Петровичем показана зрілість розуму, глибина суджень і непримиренна ненависть до барству й рабства; у взаєминах з Аркадієм здатність залучати на свою сторін молодь, бути вчителем; у відносинах з Одинцовій уміння глибоко й по-справжньому любити, цінність натури, сила волі й почуття власного достоїнства. Базарів, можливо сам ще не повністю розібрався в собі, наприклад на початку він називає любов “нісенітницею” і визнає тільки фізичний зв’язок між чоловіком і жінкою, але в наслідку, закохавшись, починає почувати себе романтиком, мучимым емоціями. Моє відношенню до головного героя зовсім не однозначно: у його прагненні змінити устояний лад я б його підтримав, але в тім, що він не поважає інші точки зору в цьому я з ним не згодний.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

Моє відношення до Євгенія Базарову