Морально-етичні проблеми в оповіданні Е. Гуцала “Хто ти?”

І. Оповідання Є. Гуцала “Хто ти?” (Оповідання “Хто ти?” відзначається глиби­ною зображених образів та значенням порушених морально-етичних проблем. Воно змушує читачів замислитися, зачіпає їхні душі та не залишає байдужими.)

ІІ. Проблематика оповідання “Хто ти?”

1. Образ матері Галі Одарки. (Одарка покинула свою маленьку дочку Галю, від­дала її у притулок. Галя не знала ні свого батька, ні матері. Через образ Одар­ки автор порушує дуже важливу проблему – проблему материнства, відпові­дальності та людяності. Адже як змогла

ця жінка зректися власної дитини?)

2. Образ Галі. (Провівши дитинство у притулках, Галя знаходить роботу та своє місце у житті, вона стає самостійною дорослою людиною. Проте їй не вистачає матері. Взявши у своєї тітки адресу, Галя вирушає на пошуки матері. І дізнається, що її мати тяжко хвора і має двох малих дітей, яких підгодовують сусіди. Галя приходить до матері в лікарню, проте вона не впізнає дівчину. Галя не засуджує матір, не ображається на неї. Галя – об­раз щирої та чистої дівчини, якій не властиві почуття злості. Через її образ Є. Гуцало порушує ще одне важливе питання – питання прощення.)

3.

Рішення Галі. (Галя вирішує залишитися з малими братом та сестрою. Вона не змогла кинути цих дітей. В її душі прокинулися материнські почутгя. Це свідчить про те, що Галя має чисте та людяне серце, вона готова і спроможна захистити цих малих дітей, вона хоче піклуватися про них для того, щоб вони не дізналися, які випробування можуть випасти на долю дитини-сироти.)

ІІІ. Значення оповідання. (На жаль, оповідання Є. Гуцала залишається актуаль­ним і в наш час. Тож проблеми, порушені у творі, мають велике значен­ня для суспільства. Вдалим художнім прийомом є те, що головною героїнею оповідання є саме Галя, а не її мати. Бо мати зреклася дочки, тож вона наза­вжди зникає з її життя, ніби дитини і не було. Отже, тільки Галя знає всю гір­коту життя у притулку, про які дізнається і читач. Через її образ розкривають­ся головні морально-етичні проблеми оповідання.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Морально-етичні проблеми в оповіданні Е. Гуцала “Хто ти?”