“Морально-естетичні цінності в сучасному житті”
Мораль – це загальноприйняті в людському суспільстві моральні цінності, які встановлюються відповідно до розуміння про добро і зло, про прекрасне і потворне, про чесність, справедливість і співчуття.
Моральні установки і моральні цінності прищеплюються людині насамперед у сім’ї. Саме в сім’ї майбутній член суспільства отримує поняття про моральні категорії. Виховання особистості триває у дитячих садках, школах, інших навчальних закладах, а так само в трудових колективах.
На мій погляд, сім’я відіграє головну роль у процесі
Загальнолюдські цінності є загальноприйнятими для кожної людини, незалежно від нації, раси, країни, цивілізації. Насамперед, головною загальнолюдською цінністю є повага до старших, потім любов до ближнього. Якщо особистість з ранніх років виховувати цими високими цінностями, то у людини може виникнути конфлікт. Наприклад, конфлікт з оточуючими.
Якщо
Кожне суспільство має свої певні моральні цінності, але на сучасному етапі розвитку українського суспільства ми бачимо, що деякі моральні нормативи змінюються, наприклад якщо раніше було прийнято працювати на благо держави і не думати про особисту власність, то зараз молодь бажає працювати на себе. Фізична праця зараз не цінується, всі хочуть бути з дипломом про вищу освіту і, практично не працюючи, заробляти гроші.
Моральні цінності стійкі, але з часом видозмінюються. У кожної епохи є свої певні моральні цінності. Щодо мене, то я вважаю головними морально-етичними цінностями, які необхідно підтримувати серед наших сучасників, повагу до близьких та старших за віком, повагу до праці та її результатів, благородство, чесність відданість Батьківщині і патріотизм. Якщо нашим співвітчизникам будуть притаманні хоча б такі якості, наше життя і наша країна обов’язково зміниться на краще.