Мета. Ознайомити учнів з картинами художника Айвазовського
Мета. Ознайомити учнів з картинами художника Айвазовського. Збагатити знання учнів про світ моря.
Вчити передавати за допомогою фарб життя підводного царства. Розвивати навички роботи акварельними фарбами, уяву, творчу фантазію. Виховувати допитливість, любов, бережливе ставлення до природи, естетичний смак.
Завдання, що закладені в основний зміст уроку.
Активізувати знання дітей про життя моря. Ознайомити з художніми і музичними творами, що відтворюють красу моря. Сприймання картин художника ІЛйвазовського. Зображати морських
Обладнання для вчителя. Картина художника ІЛйвазовського “Серед хвиль”, музична композиція “Море”, вода, фарби, пензлик, клей, ілюстративний матеріал, панно із замком, морська зірка, мушлі.
Обладнання для учнів. Фарби, олівець, тонований папір 2-х кольорів – жовтий і блакитний, пензлики, аркуш для підготовчих вправ і палітри.
Хід уроку
1. Актуалізація опорних знань.
– Звучить композиція “Море”. На фоні звучання музичного твору вчитель
Читає
Тиша в морі, Ледве-ледве Колихає Море хвилі – Не колишуться од вітру На човнах вітрила білі. З тихим плескотом на берег Лине хвилечка перлиста…
– Ці слова написала велика українська поетеса Леся Українка.
Композитор поклав їх на музику. Митці дуже любили море і захоплювались
Його красою. А ще красу моря оспівував в своїх картинах художник І. Айвазовський. Він народився в місті Феодосія на березі Чорного моря, все своє життя був зв’язаний з морем. Йому він присвятив багато картин.
Художник зображав море в постійному русі. Твори приваблюють красою і величчю морських просторів. Так, наприклад, картина “Серед хвиль”, у якій лише дві діючі особи. Це море і небо. Подивіться, як вирує море на цій картині.
– Які кольори використав художник? Чому? (Відповіді дітей].
– Яке море на цій картині? (Відповіді дітей).
– Звідки ви дізнались? (Відповіді дітей).
– Ви помітили, що море буває різне, то спокійне, то бурхливе. Кажуть, що бурхливе море буває тому, що гнівається морський цар.
– Хто знає, як його звати? (Нептун).
2. Стимулювання навчальної діяльності.
– Цар Нептун живе на дні морському. Він про себе розповідає так: “Я собі
Побудував водяні хороми, ще ніхто не прожинав у такому домі…”
Він прислав нам фотографії жителів підводного царства. Подивіться і відгадайте, хто на них зображений.
(Демонструю малюнки із зображенням Нептуна, Русалки, морських жителів).
3. Повідомлення теми і завдань уроку.
– У своєму листі Цар просив намалювати йому картину про його життя підводне. А оскільки картина дуже велика, то малюватимемо ми її всі разом. (На дошці ватман з зображенням “водяник хоромів”).
– Подивіться, цар нам полегшив завдання. Він прислав аркуш паперу з
Зображенням свого житла. Отже, нам залишається тільки закінчити малюнок,
А назвемо ми його “В гостях у Водяного”.
4. Подача навчального матеріалу.
– Розділимо нашу роботу для того, щоб за урок створити композицію. Наша робота буде колективною і композиція теж.
– Хто хоче малювати дочок царя – Русалок? (4 учні].
– Нептуна? (2 учні).
– Жителів дна морського (мушлі, зірки, краби]? (8 учнів].
– Медуз? (2 учні].
– Морських коників? (2 учні].
– Восьминогів? [2 учні].
– Черепах? (2 учні]
– Всі інші малюватимуть риб. [Звертаю увагу дітей на те, як малювати морських жителів. Розглядаємо малюнки, спрямовуємо увагу на деталі].
– Перш ніж приступити до роботи, потренуємося. Виконаємо тренувальні вправи. (Тренувальні вправи виконуємо з коментуванням].
Тренувальні вправи.
– А зараз трошки відпочиньте і уявіть свій малюнок.
(Діти закривають очі й слухають музику].
Вчитель роздає тонований папір блакитного і жовтого кольору.
5. Самостійна робота дітей.
-Пам’ятайте, кожен малює щось одне, дотримується правил композиції і пропорцій. (Готові роботи клеєм приклеюємо до панно. 2-3 учні з пензликами і фарбами домальовують камінці й водорості).
6. Підсумки і оцінювання.
– Аналіз малюнку-композиціі.
– Які морські жителі вийшли найкраще? Чому?
– Які форми використали для створення образу?
– Які кольори?
– Вам сподобалась наша картина?
Вона, напевно, сподобається і морському царю, тому відправимо йому нашу роботу. Тоді він матиме картину з зображенням свого життя.
Схожі твори:
- Мета. Ознайомити учнів з картиною І. Левітана “Золота осінь” Мета. Ознайомити учнів з картиною І. Левітана “Золота осінь”, з художньою технікою коллаж. Вчити передавати спостереження за допомогою різноман’ггних матеріалів, вчити працювати групами над однією роботою. Розвивати навички роботи з природним матеріалом, тканиною, папером, соломкою. Виховувати допитливість, бережливе ставлення до природи, почуття міри. Завдання, що закладені в основний зміст уроку....
- Мета. Ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом Мета. Ознайомити учнів з декоративно-ужитковим мистецтвом, народною іграшкою. Вчити дітей перетворювати, стилізувати реальну форму в декоративну, використовувати народний візерунок в оформленні ескізу народної іграшки, вдало підбирати кольори, точно передавати форму. Розвивати творчість. Виховувати естетичний смак любов до народних іграшок. Завдання, шо закладені в основний зміст уроку. Вчити учнів бачити спільне...
- Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна Мета. Вчити учнів передавати особливості портрету клоуна, правильно зображати його в русі, доцільно використовувати кольори веселки для передачі настрою і характеру. Закріпити основні поняття з теми кольорознавства про яскраві та святкові кольори. Розвивати навички побудови композиції, почуття ритму. Виховувати в учнів любов до прекрасного. Завдання, що закладені в основний зміст...
- Твір за улюбленими картинами Існує багато творів образотворчого мистецтва, що залишились в пам’яті людства назавжди. Це і “Джоконда” Леонардо Да Вінчі, і “Сикстинська мадонна” Рафаеля, і портрети Ван Дейка, і пейзажі Левітана. З усім цим можна ознайомитися по репродукціям, або прийшовши у відповідні музеї. Мене ж дуже вразила картина І. Ю. Рєпіна “Запорожці пишуть...
- “Права та обов’язки учнів” Права і обов’язки є невід’ємним атрибутом кожної людини. Світ влаштований так, що права та обов’язки можуть існувати тільки разом. Комусь, мабуть, хотілося б мати тільки одні права і не мати ніяких обов’язків. Бажання це загалом нормальне, адже кожен хоче жити якомога краще, от тільки реалізувати його на практиці практично неможливо....
- “Заходи щодо мотивації навчання учнів 10-го класу” У будь-якому з видів діяльності найголовніше – це мотивація людини. Якщо людина дійсно мотивована, вона буде готова продовжувати свою діяльність, навіть якщо у неї щось не виходить. Як показує практика, про який б вид діяльності не йшла мова, на шляху людини до успіху завжди зустрічаються складності тієї чи іншої міри....
- Мета. Закріплювати знання дітей про пейзаж, про холодні кольори в пейзажі Мета. Закріплювати знання дітей про пейзаж, про холодні кольори в пейзажі. Вдосконалювати навички роботи гуашевими фарбами. Вчити створювати образи Зими, Морозу, Весни у вигляді характерних живих істот; вчити зображати свій настрій і задум на папері, правильно вибирати формат, колорит малюнку. Знайомити з художніми творами про зиму. Розвивати естетичний смак відчуття...
- Ознайомлення учнів початкових класів з творами різних жанрів “Школа – духовна колиска народу. Чим більше піклування про свою колиску виявляє народ, тим блискучіше його майбутнє”, – писав В. О. Сухомлинський. Сьогодні, коли взято курс на відродження й дальший розвиток національної культури, школи, мови всіх народів України, особливої актуальності набуло використання традицій народної педагогіки, фольклору. Великі можливості для цього...
- Доповіді учнів на семінарі під час викладання літератури Доповіді учнів на семінарі оцінюють як вчитель, так і самі школярі. Тому важливо ознайомити їх з критеріями оцінювання, а саме звернути увагу на певні вміння та навички доповідачів: – формулювати тему доповіді, яка може нести концептуальний чи проблемний характер, бути тільки рекламою чи тезою доповіді-огляду, – обирати оптимальну композицію доповіді,...
- Революція або еволюція? Нове в методиці розвитку мовлення учнів Сучасна методика розвитку мовлення учнів як особлива область методики навчання російській мові перебуває на якісно новому етапі свого розвитку. По-перше, вона синтезує дані культурологии, філософії, логіки, дидактики, психології, фізіології, психолінгвістики, соціолінгвістики, етнолингвистики й інших наукових дисциплін, що вивчають мову, мовлення, мовну діяльність. Необхідність змін у змісті й технології методики розвитку...
- Розвиток читацької культури учнів школи на уроках позакласного читання Вивчення художньої літератури в основній школі, як зазначено у Державних Стандартах базової і повної середньої освіти з літератури, спрямоване на досягнення багатьох завдань, серед яких: читання і аналіз художніх творів; виявлення у них конкретноісторичного і загальнолюдського змісту; розвиток пізнавальних інтересів, інтелектуальних і творчих здібностей учнів: потреба у самостійному читанні художньої...
- Про Підготовку учнів до сприйняття мистецтва модернізму починати з 10 класу Про особливості методики такої підготовки. Твори письменників-модерністів, що пропонуються чинною програмою із зарубіжної літератури до вивчення вії класі, надзвичайно складні у філософському, психологічному та естетичному планах і потребують грунтовної підготовки до сприйняття, без якої учні не тільки не зрозуміють це мистецьке явище, а й взагалі втратять будь-який інтерес до нього....
- Герой роману Дж. Джойса “Портрет художника замолоду” Автор наділяє свого героя автобіографічними рисами й, використовуючи матеріал власного життя, описує роки його навчання в єзуїтських коледжах Клонгоуз Вуд і Бельведер, а також у Дублінському католицькому університеті. При всій автобіографічності героя, його образ витканий із символів, міфологічних і літературних. Символичен уже вибір імені героя У ньому схрестилося ім’я первомученика...
- Розкажіть про Тараса Шевченка – художника Поезія Т. Шевченка здобула загальнонародне визнання, принесла її творцеві любов читачів і невмирущу славу. Але не менш багатою і цікавою є творчість Шевченка-художника. Образотворча спадщина Шевченка дуже велика: нині відомо понад 1000 портретів, пейзажів, історичних та жанрових композицій, виконаних художником у техніці офорта, акватинти, сепією й олівцем, аквареллю та олійними...
- Опис картин художника Геннадія Павлова Недавно я побувала на персональній виставці московського художника Геннадія Павлова. Я люблю іконопис, а в роботах Павлова я відчула елементи іконопису. Яскраві, глибокі кольори, чітко зазначені предмети, зміщена перспектива. Точніше сказати – зворотна перспектива: чим далі предмет, тим він крупніше. І нарешті, все це висвітлено таким чарівним світлом, що бачиш...
- Портрет Павла Полуботка – (твір-опис за картиною невідомого художника) (твір-опис за картиною невідомого художника) Українська земля завжди була багата на художньо обдарованих людей. На жаль, історія розпорядилася так, що до нас дійшло досить багато творів цих митців, але їхні імена та прізвища не збереглися. Саме завдяки невідомому митцеві ми маємо можливість дивитись на портрет Павла Полуботка. Близько двадцяти років...
- Спадщина Шевченка-художника Талант Т. Шевченка, його незвичайна любов до всього рідного, до свого пригнобленого народу, до своєї культури, що перебувала тоді в московському ярмі, а також освіта, начитаність, праця над собою – все це ставить Т. Шевченка в перші лави освічених людей XIX століття. Поет і художник жили в душі Шевченка-митця завжди,...
- Трагедія художника в навколишньому світі Твір по літературі на тему По романі Джека Лондона “Мартін Іден”. Популярність нерідко обертається для письменника не тільки придбаннями, вона веде й до відомих втрат. Виникає небезпека полегшеного й вибіркового сприйняття його досвіду. Складається певний образ, що боїться перше враження, зроблене книгами, але не допомагає, а скоріше заважає зрозуміти його...
- Сучасна концепція мовної освіти учнів і шляхи її реалізації Для поліпш стану вивч УМ потреба здійснити оновл змісту мовн освіти на основі поєдн культурологічного, комунікативно-діяльнісного, проблемно-пошукового, особисто зорієнт підходів. Р-к мовл має набути статусу провідного принципу в ЗОШ. Суч конц мовн освіти базується на держ стандарті базової і повної сер освіти, прийнята 2000р, і передбач реаліз-ю 4 осн змістових...
- Твір роздум на тему “Вчому мета життя людини?” Наше життя подібне до подорожі – шляху, який судилося зробити людині від народження і до останнього дня перед порогом вічності. Упродовж всього життя людина постійно ставить собі запитання: ” А в чому сенс життя? Для чого я живу”? І жоден з нас до кінця не може знайти відповідь на нього....