Home ⇒ 📕Твори з української літератури ⇒ Кучмук Володимир Програмування на мові ДОВІР’Я
Кучмук Володимир Програмування на мові ДОВІР’Я
(c) Володимир Кучмук, 2002-2005
Програмування
На мові
ДОВІР’Я
Пробний екземпляр для отримання ISBN у Книжковій палаті України.
#define ukrainian “world\culture\ukrainian. h”
#define \x0D ;
#include ukrainian
Extern more
Main ()
{
/ -1 /
;
– Учора до нас надійшла досить дивна, я би сказав, несподівана, пропозиція, – відкрив звичайну оперативну нараду невеличкого впроваджувально-торгівельного товариства “Допомога” його голова Анатолій Полотан. – До мене звернувся, так би мовити, потенційний кандидат у депутати обласної ради з проханням
– Він, мабуть, наслухався телебалаканини про успіхи закордонних іміджмейкерів та чудеса виборчих технологій, – перебив його заступник голови підприємства Олександр Романів. – Але це ж не наш профіль, Толю. Технічні розробки…
– Як завжди Сашко співає свою пісню про техніку, – перейняв слово Вадим Трощук, який також займав у “Допомозі” посаду заступника голови. – Згадай краще наше негласне правило: “Ми робимо все, що тільки можна зробити за допомогою розуму”. Гадаю, що цей випадок саме те, що нам варто спробувати.
До розмови підключився
– А що? Ми можемо спробувати свої сили у цьому виді діяльності. Взагалі – досвід соціальних розробок не завадить.
– Та навіщо такий досвід нам потрібен? – вів своє Олександр. – Ну, приміром, не виграє він вибори. Тоді буде звинувачувати нас. На відміну від технічних розробок, тут критерій один: наш замовник повинен перемогти. І навіщо нам зв’язуватись з цією політикою?
Анатолій подивився на товаришів і сказав:
– Усі ми добре розуміємо, що це може бути зовсім новим завданням для нас. – Він подивився на Олександра. – Але зауважу, що у нас є можливість маневру: наш замовник уже дещо запізнився. Власне, він звернувся до нас, за порадою свого знайомого, якому ми розробили систему охорони. Хтось був дуже балакучим при її встановленні, – він подивився на Віктора, який підняв очі догори і посміхнувся. – Перевага ситуації в тому, що на перемозі він, здається, не наполягає, але хоче використати свій шанс покрутитись у обласній політиці.
– Що ж. Якщо так, то можна спробувати, – погодився Олександр.
На перший погляд може показатись дивним, що маленьке підприємство мало аж три посади заступників голови, але в цій фірмі були свої особливі погляди на штатні вакансії: в залежності від ситуації впроваджувальна компанія “Допомога” могла собі дозволити мати чотирьох інженерів, чотирьох слюсарів, чотирьох секретарів, чотирьох вантажників, чотирьох конструкторів, чотирьох менеджерів та маркетологів… В особах тих же самих Віктора, Анатолія, Вадима та Олександра.
Кожен із них мав у статутному фонді товариства по двадцять п’ять відсотків капіталу. Тому між учасниками цього підприємства взагалі не було ніякої різниці. Президент був обраний за допомогою жеребу і його посада практично не давала йому ніяких переваг перед іншими. Тобто кожен учасник компанії мав право оперативно підписувати будь-який документ, зробивши відповідну відмітку у спеціальному журналі – для того щоб інші знали поточний стан справ.
Взагалі, хлопці знали один одного змалку. Жили в одному дворі; разом ходили до дитсадка, а потім до школи; разом їздили до інституту, який закінчили нещодавно. Більше того, вони обрали однакову спеціальність і тому вчились в одній групі. І якось так само собою вийшло, що і надалі вони зайнялись спільною роботою, яка, головним чином, торкалась розробок та виробництва різних електронних приладів на замовлення, таких як, наприклад, детекторів присутності, детекторів радіохвиль для находження “жучків” в офісах, пристроїв для освітлення під’їздів або кодових замків.
Тому зрозумілим було хвилювання Олександра при обговоренні питання – це було перше замовлення, яке відносилось до іншої сфери діяльності.
– Бачу, що всі готові і можна приступати до мозкового штурму, – підсумував результат дискусії Вадим.
Кожен сів зручніше за круглим столом для засідань. На столі вже лежав портативний магнітофон. Біля кожного хлопця лежали листки паперу та олівці. В невеличкій кімнаті, крім стола засідань, стояла шафа з книгами та документами і ще два столи: один з комп’ютером, а другий, робочий, з усім, що потрібно для роботи з електронними схемами: від осцилографа до паяльника.
Анатолій увімкнув магнітофона на запис.
Вадим. Починаємо. Стандартні передвиборчі технології…
Віктор. Канали впливу: телебачення, радіо, преса…
Олександр. Передвиборні зустрічі…
Вадим. Поїздки…
Анатолій. Календарики… Агітація по домівках…
Віктор. Канали преси треба розробити детальніше… У потенційного виборця залишається документальне підтвердження “уваги” кандидата…
Вадим. Крім того, цей шлях дешевший…
Олександр. Поштові скриньки?
Анатолій. Рекламні листівки?
Віктор. Інтернет?
Вадим. Можливо, але не зараз. Підтвердження уваги повинно бути корисне, у спосіб, який може використовуватись якнайчастіше в домі…
Віктор. При цьому буде закріплюватись позитив: кандидат уже на стадії передвиборчої кампанії дбає про своїх виборців…
Вадим. Треба залишити щось корисне в руці майбутнього виборця…
Олександр. Надписи на товарах?
Вадим. Там, де люди бувають часто…
Віктор. Біля хлібних відділів у магазинах…
Анатолій. Базари…
Вадим. Якщо заплатити якомусь виробникові, то можна дещо знизити хоча б ціну на картоплю…
Олександр. Торгувати можна прямо біля плаката з кандидатською передвиборною платформою…
Анатолій. Гуморист… Безкоштовні обіди для малозабезпечених?
Олександр. У знижках щось таке є…
Віктор. Заручитись підтримкою авторитетних у області осіб…
Вадим. Передвиборчий фольклор…
Анатолій. Пісні, анекдоти…
Олександр. Стандартна підтримка “зірок”…
Віктор. Хочеться чогось новенького, несподіваного…
Вадим. Може якісь акції на захист прав споживачів…
Анатолій. Невеличка пропагандистська кампанія по якості продукції…
Олександр. Використати найдешевші в місті магазини…
Віктор. Зацікавити їх.
Анатолій. Який вони будуть мати зиск?
Віктор. Коли “наш кандидат” виграє…
Вадим. До речі, хто він такий?
Анатолій. Здається, звичайнісінький сучасний пройдисвіт. Синок свого папи. Папу-то ви повинні знати, він працює директором однієї маріупольської експортно-імпортної фірми.
Вадим. То, може, ми просто марнуємо час? Навіщо нам штовхати такого?
Анатолій. Цей синок, здається, ще не зовсім зіпсований. На нього ще можна вплинути…
Вадим. А мені здається, що насправді ми отримали завдання по програмуванню потенційного виборця на позитивний для цього кандидата результат. І виборцю залишиться тільки прийти на дільницю та кинути бюлетеня до скрині, як запрограмованому роботу…
Анатолій. А ця ідея про програмування видається досить цікавою…
Вадим. Можемо проробити…
Віктор. Як обманути виборців?
Анатолій. Їх і без нас обмануть…
Олександр. А якщо спробувати вплинути на цей процес. З метою поставити, нарешті, у відповідність обіцянки та їхнє виконання політиками…
Вадим. Відходимо від теми. Але, схоже, ми намацуємо щось цікаве…
Анатолій. Що ти хочеш сказати?
Вадим. Питання програмування. Як програмування роботів. У такому випадку виборці… Вони, можна так сказати, немовби роботи…
Віктор. Люди – роботи?
Вадим. А чому б нам не спробувати взяти цю тезу за основу?
Олександр. Але людина – вінець природи… Причому тут робот?
Вадим. Людина відрізняється від робота не тим що створює, а тим що творить, находить щось нове, досі незнане.
;
;
/ -2 /
;
Анатолій подивився на Вадима і вимкнув магнітофона.
– Хлопці, а Вадик, здається мені, про це вже думав самостійно.
– Так, – підтвердив Вадим. – Ця тема є складовою частинкою моєї загальної гіпотези про Всесвіти.
– Про Всесвіт? – уточнив Віктор.
(2 votes, average: 3.00 out of 5)
Схожі твори:
- Можливі варіанти скорочень імен із російській мові Скорочення і усечения часто вживаних слів, як заміна більш довгих слів короткими, відбуваються в всіма мовами. У французів вже у ХІХ столітті pommes de terre (картопля; буквально – яблука з землі, земляні яблука) перетворюється просто pommes (“пом”), американський Gasoline (бензин) – в Gas (є легенда, що російський шпигун викрили, бо...
- Историзми в російській мові Лексикою називають словниковий склад мови, причому, коли говорять про словниковий склад мови, мають на увазі слова в їх індивідуальні (лексичних – на противагу граматичним) значеннях. Кожне слово є позначенням кок-те реалії, – от ця здатність слів позначати ті або інші предмети, ознаки, явища дійсності й характеризує слова як одиниці лексики....
- Так буде ж честь і слава нашій мові Найперший критерій багатства й бідності мовлення ця кількість слів, які ми використаємо. У Пушкіна, наприклад, у звертанні було більше двадцяти тисяч слів. Для порівняння: добре освічена людина нашого часу застосовує 3000-6000 різних слів. Зіставлення цих двох цифр дозволяє побачити головне джерело мовного багатства: чим більше слів перебуває в розпорядженні окремої...
- “Клімат України” на англійській мові The climate of Ukraine is determined by its geographical location. Ukraine’s territory lies in the temperate belt and its climate is temperately continental, only the southern coast of the Crimea is subtropical. The climate of Ukraine is characterized by considerable variations due to the great range from north to south...
- Птицю пізнати по пір’ю, а людину по мові Ще в Біблії було відзначено наявність у світі величезної кількості мов. У легенді про Вавилонську вежу розповідається, що до її побудови людство говорило спільною мовою, а потім було розділено, оскільки Бог покарав їх, надавши кожному свою мову. Відтоді, на земній кулі нараховується більше шести тисяч “живих” мов, тобто тих, якими...
- Подвоєння та подовження приголосних в українській мові Подвоєння приголосних 1. Подвоєння приголосних виникає внаслідок збігу однакових приголосних на межі морфем та у складноскорочених словах: беззахисний, туманний, юннат. 2. Подвоєння приголосних відбувається у прикметниках із суфіксами – енн-, – анн-, – янн-, які наголошені, та в похідних від них іменниках та прийменниках: старанний – старанність – старанно; незрівнянний...
- Проектна діяльність у навчанні російській мові Метод проектів у російській і закордонній педагогіці й лингводидактике відомий з минулого століття. Про заняття по методу проекту, на яких учні працюють над намічуваними для них завданнями й у певний строк звітують про виконання роботи, писали як вітчизняні (А. В. Текучев, С. Т. Шацкий і ін.), так і закордонні вчені...
- Основні способи словотворення в українській мові До морфологічних належать ті способи словотворення, які утворюють похідні одиниці за допомогою словотвірних афіксів, формантів. Це – суф., преф., постф., преф.-суф., суф.-постф., преф.-постф., преф.-суф.-постф., флективний, складання (основоскладання, словоскладання, абревіація). Суфіксальний – провідний в і.-є. мовах, застосовується при утворенні всіх ч. м. крім займенників. формант може бути субстанціальним (мовець), нульовим (спів,...
- Вірш М. Рильського “Рідна мова” – величальна пісня українській мові У багатьох своїх статтях і поетичних творах М. Рильський закликав бути уважним до мови, цього “чудотворного знаряддя у нашій боротьбі за світле, щасливе життя”. Неперевершений знавець скарбів рідної мови, поет звертався до сучасників і наступних поколінь: Як парость виноградної лози, Плекайте мову. Пильно й ненастанно Політь бур’ян. Чистіша від сльози...
- Власні міркування: на якій мові спілкується сучасна молодь на Україні? Багато хто, не замислюючись, відповість, що на російському. Чому? Хіба причина в незнанні української мови? Навіть ті, хто не спілкується рідною мовою, досить пристойно володіють їм, тому що мають можливість вивчити його в школі. Справа зовсім не у виборі мови, а в тім, що такі слова, як “українська свідомість”, “патріотизм”...
- Володимир Маяковський Додому! Володимир Маяковський Додому! Перекладач: Микола Бажан Джерело: З книги: Микола Бажан. Твори у чотирьох томах. Том ІІІ. Переклади. К.:Дніпро, 1975 Утікайте, мислі, в даль помчавши! Обіймись, душі і моря плин. Той, кому все ясно завше,- Чи не просто дурень він? Я в каюті найгіршій з усіх – Всю ніч наді...
- Володимир Маяковський Бруклінський міст Володимир Маяковський Бруклінський міст Перекладач: Микола Бажан Джерело: З книги: Микола Бажан. Твори у чотирьох томах. Том ІІІ. Переклади. К.:Дніпро, 1975 Гукни, Кулідж, радісний клич! Для доброго слово і я знайшов. Червоній з похвали, мов стяга нашого матерійка, Хоч вн й роз’юнайтед стейтс оф Америка. Як до церкви іде божевільний...
- ОРІЄНТОВНЕ КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ II семестр ОРІЄНТОВНЕ КАЛЕНДАРНЕ ПЛАНУВАННЯ № з/п Тема уроку Дата 3 ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) Поетична збірка 1 51 Тарас Шевченко – гордість і слава України. Пейзаж у художньому творі. Тарас Шевченко ” Зоре моя вечірняя…” 52 Образи української природи в поезії Тараса Шевченка. ” Сонце заходить, гори чорніють…” 53 Поетичні...
- Володимир Маяковський Нашому юнацтву Володимир Маяковський Нашому юнацтву Перекладач: Микола Бажан Джерело: З книги: Микола Бажан. Твори у чотирьох томах. Том ІІІ. Переклади. К.:Дніпро, 1975 На сотні естрад слухняно йшов, Під тисячі поглядів сходив. В країні моїй стільки різних є мов Та різних убрань і народів! Насилу, піт проливши струмком, Крізь горло тонеля продерся...
- Володимир вибирає віру ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ, А. ЛОТОЦЬКИЙ, О. СЕНАТОВИЧ ІСТОРИЧНЕ МИНУЛЕ НАШОГО НАРОДУ ЛІТОПИСНІ ОПОВІДІ. І. НЕЧУЙ-ЛЕВИЦЬКИЙ, ОЛЕКСАНДР ОЛЕСЬ, А. ЛОТОЦЬКИЙ, О. СЕНАТОВИЧ Володимир вибирає віру Наші предки вважали, що право володарювати людині дароване богами. У давнину слов’яни були язичниками, і кожне плем’я поклонялося своєму богові. За такої умови важко було створити єдину міцну державу. Тому київський князь Володимир...
- Володимир Маяковський Хмарина в штанах Володимир Маяковський Хмарина в штанах Перекладач: Микола Бажан Джерело: З книги: Микола Бажан. Твори у чотирьох томах. Том ІІІ. Переклади. К.:Дніпро, 1975 Пролог Вашу мисль, Що на мозку замріялась раптом, Як вигодований лакей на канапці бридкій, Дратуватиму серце скривавленим клаптем, Донесхочу виглумлю, нахабний та їдкий. У мене в душі –...
- Сорокін Володимир Георгійович Сорокін Володимир Георгійович (р. 1955) – прозаїк, драматург, художник-графік. Професійну творчу діяльність починає в середині 70-х рр. як представник московського художнього й літературного андерграунда. Засвоює й у дусі шизоанализа перетворить прийоми соц-арто, які переносить у прозу, про потім і в драматургію. Піддає деконструкции основні жанри й стилі літератури, естетику реалізму;...
- ПРИРОДА ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК II семестр З ЛІТЕРАТУРНОЇ СКАРБНИЦІ (продовження) ПОЕТИЧНА ЗБІРКА 4 Урок 73. ПРИРОДА ВІДКРИВАЄ СВОЇ ТАЄМНИЦІ. ВОЛОДИМИР ЛУЧУК Мета: ознайомити учнів із творчістю Володимира Лучука; вдосконалювати навички свідомого виразного читання; розвивати художнє сприймання явищ природи, творчу уяву; виховувати любов до прекрасного. Хід уроку I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА 1. Робота...
- ВАДИМ КРИЩЕНКО Так збіглося, що Вадим Дмитрович народився у День гумору, 1 квітня. Тепер, крізь призму часу, можна стверджувати – такий символічний збіг виявився щасливим у його творчій долі, але батькам Вадима тоді було не до жартів. Вони обидва навчалися у педінституті (у той час – інституті соціального виховання), тож перші роки...
- Володимир Набоков Лоліта Володимир Набоков Лоліта (c) Copyright Владимир Набоков (c) Copyright переклад Кирило Васюков (cerillo(а)inbox. ru) Date: 29 Aug 2006 ПЕРЕДМОВА “Лолiта. Сповiдь свiтлошкiрого вдiвця”: такою була подвiйна назва, з якою автор цiєї замiтки одержав дивний текст, який вона очолює. Сам “Гумберт Гумберт” помер у в’язницi, вiд закупорки серцевої аорти, 16-го числа...