“Краса українського рушника”

Кожен народ, незалежно від чисельності свого населення і рівня культури, прагне зберегти певну пам’ять про себе, про свої звичаї, традиції і важливі для народу об’єкти. Звичайно, великий український народ ні в якому разі не може бути винятком із цього золотого правила. У нас точно так само є велика кількість об’єктів культурної пам’яті, які і до сьогоднішнього дня користуються популярністю серед українців. Одним з таких об’єктів є рушник.

Як свідчить історія, рушниками українці користуються вже досить давно. Причиною тому

служить їх цікаве і навіть неповторне оформлення. Деякі вважають, що за допомогою візерунків рушників передаються найрізноманітніші магічні знаки, які виконують важливу функцію захисту від злих духів і подібної нечисті. Значення рушників в більше мірі не побутове, а образно-символічне, хоча в побуті вони також використовуються. Регулярно вони використовувалися і продовжують використовуватися в якості атрибута на весіллях, їм також часто прикрашали будинки жителів сіл. Крім того, й інші події в житті сімейства дуже рідко обходилися без використання рушників. Про який би захід не йшлося, краса українського
рушника завжди мала попит, він радував око жителів сіл і примушував їх мислити позитивно і оптимістично.

Варто зауважити, що рушники самі по собі бувають різні. Звичайно, вони мають і спільні риси – зазвичай на рушниках вишивають знайомі для всіх нас традиційні образи, але в той же час для різних місцевостей характерні різні особливості рушників. Якщо в одному регіоні країни рушники вишивали в певній манері, приділяючи увагу місцевому колориту, історії місцевості і всім іншим унікальним особливостям цих територій, то в іншому місці особливості відрізнялися, а тому й рушники були вишиті трохи по-іншому.

У чому ж полягає така магічна привабливість і навіть краса українського рушника? Що ж, я думаю, що головна причина в тому, що українці дуже люблять все красиве і одночасно з тим символічне. У красі українського рушника сумніватися абсолютно не доводиться, достатньо лише поглянути на нього, щоб зрозуміти, чому ж він настільки сильно подобається людям. Та й символічність при високому виконанні майстра вишивання може здивувати і порадувати – деякі рушники можуть навіть історію розповісти.

Український народ дуже талановитий і красивий душею. Саме з цієї причини багато представників народу в усі часи тягнуться до чогось красивого, заворожливого. Одним з таких об’єктів є український рушник. Хочеться вірити в те, що український рушник не залишиться просто історичним об’єктом нашої культури, а продовжуватиме широко використовуватися, тим самим показуючи, наскільки важливою в житті людини є краса.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Краса українського рушника”