Кохання, Життя і Смерть у романі Еміля Золя “Kap’єpa Ругонів”

І Еміль Золя і його ругонівський цикл. (Інтродукція циклу – роман “Кар’єра Ру­гонів”. У ругонівський цикл входять романи про велику буржуазію: “Здобич”, “Дамське щастя”, “Гроші”, про міщанство – “Черево Парижа”, “Накип”.)

ІІ Кохання, Життя і Смерть як найважливіші поняття людського життя у романі “Кар’єра Ругонів”.

1. Кохання як основа життя у романі “Кар’єра Ругонів”. (Кохання Аделаїди і Маккара, Сільвера і М’єтти. Кохання як символ природного оновлення.)

2. Життя різних верств

населення у романі “Кар’єра Ругонів”. (Для більшос­ті населення Плассану життя – це безцільне нидіння, або важка щоден­на робота. Сенсом життя не завжди стають діти. Антуан бачить сенс життя у тому, щоб ніколи нічого не робити і жити за рахунок іншого. Сільвер і М’єтта бачать сенс життя у коханні.)

3. Смерть у романі “Кар’єра Ругонів”. (Страх смерті і страх життя у різних верств населення. Для міщан, які вмерли ще за життя, смерть не у фі­зичній загибелі, а у можливості втратити майно і владу. Для повстанців смерть – вища винагорода за сміливість і підтримку Республіки, для Сіль­вера

і М’єтти – можливість назавжди залишитися один з одним, своєрід­ний апофеоз кохання. Для П’єра смерть є щаблем для досягнення влади. Він не зупиняється перед тим, що треба йти по крові, по трупах.)

ІІІ Символіка Кохання, Життя і Смерті у романі. (Червоний плащ і прапор, ро­жевий атласний клаптик, черевик із закривавленим підбором, колодязь і кла­довище, закрита і відкрита хвіртка, свічка.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Кохання, Життя і Смерть у романі Еміля Золя “Kap’єpa Ругонів”