Коротка характеристика добутку Хірургія Чехова А. П
У цьому короткому оповіданні всього два герої: дячок Вонмигласов і фельдшер Курятин. Сюжет близький до жанру анекдоту. Зав’язка добутку – прихід дячка Вонмигласова, що страждає від зубного болю, у земську лікарню. Розвиток дії.
Герої дуже люб’язні один з одним. Дячок смиренно вислухує міркування фельдшера про хірургію, хвалить його за ще не зроблену роботу Але отут наступає кульмінація – зуб не вилучений. Відбувається різка зміна настрою героїв.
Друга кульмінація – це повторна спроба вирвати зуб. Розв’язка оповідання
Він плекає мрію скоріше розстатися із хворим зубом, щасливий тим, що зможе зробити це незважаючи на відсутність доктора. Фельдшер Курятин кілька разів протягом оповідання згадує поміщика Єгипетського. У перший раз його ім’я, освіченість, життя
Раз такої людини позбавив фельдшер від зубного болю, думає Вонмигласов, виходить, і його доля в надійних руках. Наступні згадування про нього створюють комічне враження, тому що, за словами Курятина, Єгипетський від болю не вив, не лаявся, не вистачав невдачливого хірурга за руки, а зберігав цілковите самовладання. Видимо, цей поміщик був його єдиним пацієнтом У мовленні фельдшера переважають незакінчені речення, повтори тих самих слів.
Вони допомагають зобразити людину, що знає свою справу тільки понаслишке. Про це ж свідчить той факт, що фельдшер кілька разів вибирає інструмент як би випадково, наудачу, щораз сумніваючись у правильності вибору. Особлива роль належить ремаркам, зауваженням у дужках, за допомогою яких створюється зрима картина що відбувається. Це гумористичне оповідання, але якщо спочатку читачеві смішно, те наприкінці сміятися вже не хочеться Розкриваються дріб’язковість, невихованість людей, небажання розуміти один одного, самовпевнене неуцтво