Контрольна робота за темами: “П. Зюскінд “Запахи…””, “Сучасний літературний процес (огляд)”, “Повторення та систематизація вивченого матеріалу”
УСІ УРОКИ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ 11 клас
II семестр
УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
УРОК № 69
Тема. Контрольна робота за темами: “П. Зюскінд “Запахи…””, “Сучасний літературний процес (огляд)”, “Повторення та систематизація вивченого матеріалу”
Мета: допомогти учням осягнути глибину й багатство художньої літератури, її значення в житті людини; виявити рівень знань, умінь та навичок учнів із метою контролю й корекції; удосконалювати навички аналізу літературного твору, висловлення
Оснащення: тестові завдання.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
ХІД УРОКУ
I. Оголошення теми, мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності учнів
II. Контроль і корекція знань, умінь та навичок
1. Інструктаж до виконання тестових завдань
2. Виконання контрольної роботи (виконуються всі завдання)
ТЕСТИ
Варіант 1
Початковий і середній рівні
(За
1. “Віртуальний історизм” роману П. Зюскінда “Запахи…” полягає в:
А) “імітацїі” світогляду Франції доби Просвітництва;
Б) зображенні реальних історичних подій;
В) виведенні історичних осіб поза часом та простором;
Г) наведенні численних історичних документів, подібності до літопису.
2. Жан Батіст Поклен виступав у літературі під псевдонімом… (Мольєр).
3. Установіть відповідність між письменниками та їх творами.
(1 бал лише за умови безпомилкової відповіді.)
Письменники | Твори |
1) А. Камю 2) Е. Хемінгуей 3) М. Павич 4) Г. Гарсія Маркес | А “Сто років самотності” Б “Дамаскин” В “Тисяча журавлів” Г “Старий і море” Д “Чума” |
Для довідок: 1 – д; 2 – г; 3 – б; 4 – а.
4. Допишіть речення.
“Найпоширеніші художні й прийоми засоби в літературі постмодернізму – …”
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь – 2 бали)
1. Складіть тези на 4-5 пунктів про найвидатніші здобутки світової літератури доби античності, Середньовіччя, Відродження, Просвітництва.
2. Стисло напишіть про життя й творчість сучасного письменника, який справив на вас найбільше враження.
Високий рівень (Максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть міркування з приводу питання: “Чи витіснить комп’ютер книжку?”. Обгрунтуйте думку.
2. Напишіть листа улюбленому письменникові.
Варіант 2
Початковий і середній рівні
(За кожну правильну відповідь – 1 бал)
1. Чому вбивця Гренуй із роману П. Зюскінда “Запахи…” не був страчений за вироком суду?
А) Над ним вчинили самосуд батьки загиблих;
Б) його звільнили із в’язниці розбійники;
В) він зачарував натовп запахом;
Г) йому вдалося втекти з-під варти.
2. Анрі Бейль виступав у літературі під псевдонімом… (Стендаль).
3. Установіть відповідність між іменами героїв та творами.
(1 бал лише за умови безпомилкової відповіді.)
Герої | Твори |
1) Урсула 2) Сантьяго 3) Атилія 4) Кікудзі | А “Тисяча журавлів” Б “Дамаскин” В “Сто років самотності” Г “Життя Галілея” Д “Старий і море” |
Для довідок: 1 – в; 2 – д; 3 – г; 4 – а.
4. Допишіть речення.
“Засоби комічного, які найчастіше використовуються в літературі постмодернізму – …”
Достатній рівень
(За кожну правильну відповідь – 2 бали)
1. Складіть тези на 4-5 пунктів про найвидатніші здобутки світової літератури ХІХ-ХХ ст.
2. Стисло напишіть про тему та ідею твору сучасної літератури, який справив на вас найбільше враження.
Високий рівень (Максимально – 4 бали)
Виконайте одне із завдань.
1. Висловіть свої міркування про роль художньої літератури в житті людини, обгрунтуйте їх.
2. Напишіть короткий твір-передбачення “Література кінця XXI століття, яка вона?”
III. Підсумки уроку