Конспект уроку за творами Льюїса Стівенсона
Мета: розкрити ідейний зміст “Балади про вересковий трунок”; розвивати навички аналізу тексту, виразного читання, логіку мислення, творчу уяву; виховувати вірність слову, почуття гідності, прагнення до свободи.
Обладнання: підручники, схема, зошиттаблиця.
Епіграф: Людина народжується слабкою, зростає у життєвому гартуванні, кінцевий результат цього процесу залежить тільки від неї.
В. Зорович
Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення Теми і мети уроку
Актуалізація знань. Роберта Стівенсона ми знаємо
Пазли
ШотландіяЕдинбургНезалежність
ХворобаСамоа Тузітала
-Що цікавого ви дізналися про цього майстра
Слова?
III. Сприйняття навчального матеріалу
Бесіда
-Які враження у вас викликала Балада, коли ви її
Читали?
-Назвіть символи балади, розкрийте їх значення.
-Які слова, епізоди вас найбільше вразили?
-Які уявлення виникли у вас під час знайомства із змістом твору? (малюнок + коментар до нього учня.)
-Пригадайте, що таке мелодика читання? Виразне читання балади.
-Хто, на вашу думку, читав найкраще?
IV. Мозковий
-До якого жанру літератури належить Твір?
-Про що розповідається в баладі? Визначте
Фольклорні традиції в баладі.
-Яка тема цього твору?
-У чому ви бачите таємницю верескового трунку?
-Чому балада називається саме так?
-Хто такі пикти, якими вони постають перед нами?
-Як ви вважаєте, чому старий пикт пожертвував життям сина?
-У чому трагізм цього твору?
V. Дослідницькопошукова робота (в групах,
Зхв.)
Чи існувала проблема вибору?
ЖиттяЧестьВоляПатріотизм
І смертьі ганьбаі рабствоі зрада
І гр. II гр. III гр. IV гр.
Завдання на картках:
1.Цитати. Дослідити питання в тексті.
2.Підтвердити.
3.Зробити висновок за методом “прес”.
4. Записати ключові слова в схемі під час висвітлення питань іншими групами.
5 група. Творче завдання. Душевні відчуття пиктів (старого і молодого) під час життєвого вибору.
Підсумок роботи в групах.
Відкритий мікрофон.
-То чого ж вчить балада?
-У яких рядках висвітлено її головну думку?
VI. Творча робота (завдання на вибір)
1.Скласти діалог за змістом теми уроку.
2.Скласти монолог, розкривши зміст епіграфа.
3.Написати поетичні рядки про твір, героїв, урок.
Вчитель.
Людина завжди, власне, має вибір: Іти вперед, чи повертати вбік… Душа ж людини – зовсім інший вимір, Й від докорів сумління ще ніхто не, втік…
VII. Домашнє завдання. Написати власне продовження поезії (за бажанням); розгорнута відповідь на запитання “Як зробити правильний вибір?”
Н. Г. Івасюк, учитель методист Хмельницька обл.