Князь Ігор – захисник Руської землі (за “Словом о полку Ігоревім”)

І. Історична основа “Слова…” (похід Ігоря Святославича проти половців 1185 року; відрізняється від літописів продуманою побудовою, власним ставленням автора до фактів).

ІІ. Князь Ігор – мужній захисник рідної землі (ідеалізований образ оборонця рідної

Землі):

1. Новгород-Сіверський князь Ігор – відданий батьківщині воїн (властиві йому вірність, стійкість, хоробрість; незважаючи на несприятливість становища для руського війська, не відмовляється від битви).

2. Безстрашність і рішучість князя Ігоря (характерні сувора

спокійна відвага; нехтує загрожуючими “знаменнями”).

3. Ігор – хоробра і благородна людина (честь і слава – головні рушії його поведінки; в похід він пішов добути собі славу в бою, але в цьому поході його не підтримали інші князі, за винятком брата Всеволода).

4. Честолюбство і самовпевненість князя (йому не вистачило розсудливості й поміркованої обережності; надто необачний, запальний і честолюбний, тому його спіткала поразка – загубив військо, потрапив у полон).

5. Ставлення автора до Ігоря (співчуває Ігореві, незважаючи на його недостатню воєначальницьку майстерність; з радістю повідомляє

про втечу Ігоря з полону; для автора Ігор – втілення князівських доблестей).

ІІІ. Заклик до об’єднання руських князівств (головна причина поразки Ігоря – виступив у похід, не здобувши підтримки більшості руських князів; автор закликає Київську Русь до єдності, особливо перед загрозою з боку половців – давніх ворогів та татаро-монголів).


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Князь Ігор – захисник Руської землі (за “Словом о полку Ігоревім”)