Історія нашого народу в легендах і переказах

Звідки б ми дізналися про старі часи, про давніх славетних воїнів нашого на­роду, якби не мали легенд і переказів? Так, ми нічого б не знали про ті страшні й надзвичайно цікаві часи. Адже тоді творилася наша держава і в Україні точи­лися війни, були біди. Але народ усе це перемагав. Справжня жива історія вті­лена в легендах і переказах.

З давніх-давен люди збирали, зберігали й передавали своїм дітям, розповіді про минулі часи. Саме з них і ми дізналися, як утворилася Київська Русь, як правили в ній перші князі, як знущалися з наших людей татари,

як захищали нашу рідну землю мужні дружинники та козаки-запорожці. Це справжні скарби народної мудрості.

Найбільше переказів і легенд люди склали про запорожців – мужніх захис­ників української держави. “Боротьба з ординцями”, “Запорожці в урочищі Са­гайдачному”, “Богатирі”. Але я читав іще й “Козацькі жарти”, “Козацьке житло”, “Як запорожці прізвище давали”. У цих творах я бачив перед собою простих людей, яким притаманні звичайні людські риси – і слабкість у дечому, і почут­тя гумору.

Традиції і звичаї запорожців, внутрішній устрій Січі розкривають перекази.

Звичайно, як і будь-який твір усної народної творчості, перекази і легенди містять багато перебільшеного. Там буває таке, що, можливо, навіть не сумісне з реальністю. Це тому, що для кожного українця мали велике значення захисники рідної землі. І говорячи про них, пишаючись їхніми здібностями, люди майстер­но добирали красиві слова і вислови. Ось чому іноді їхні розповіді схожі на казки.

Та ми розуміємо, наскільки цінними вони є для нас, нащадків, адже це частинка нашої історії.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)

Історія нашого народу в легендах і переказах