“Грегор Замза – людина чи комаха? За романом Франца Кафки “Перевтілення”

Є такі твори, романи, які зачіпають людину до глибини душі. І для багатьох саме таким твором став роман Франца Кафки під назвою “Перевтілення”. У цьому романі є безліч такої інформації, яка може справити сильне враження на будь-яку людину. Я не став виключенням, мені став дуже до вподоби саме твір Франца Кафки під назвою “Перевтілення”. Втім, це криється лише в деяких факторах і деталях. Як мені здається, головним у всій цій історії є те, ким же все-таки став Грегор Замза: чи став він повністю комахою або залишився людиною?

Думається

мені, що головна біль і жалість виникає до Грегора Замзи саме тому, що він став комахою лише з точки зору власного зовнішнього вигляду. Звичайно, деякі розумові процеси теж стали подібними на комахи, але і від людини теж багато чого залишилося. І тому Грегор почував величезну біль і образу через те, що його близькі люди, ті, хто жив разом з ним і повинні були його любити, просто повністю зненавиділи його. Він відчував, що вони хочуть лише одного – його смерті. І все це тому, що Грегор зовні перетворився на комаху. Він відчував біль, образу, розчарування і тугу у своєму житті після цієї страшної події. Звичайно,
всі ці якості можуть бути притаманні виключно людині, але не комасі. Втім, варто відзначити, що в деяких випадках він переставав себе контролювати і вів себе так само, як і комаха. Наприклад, одного разу він просто вибіг зі своєї кімнати і просто розполохав всіх тих, кого батьки взяли в свій дім в якості квартирантів, щоб хоч якось себе прогодувати. У цей момент Грегор повів себе виключно як комаха, а не як людина, тому що він не думав про інтереси інших, а керувався виключно власними бажаннями, і не більше. І це підтверджувало той факт, що не все у Грегорі було так однозначно і зрозуміло.

Важливо відмітити також і те, що Грегор не став мучити своїх родичів аж надто довго. Вони його сильно ненавиділи за те, в що він перетворив їх життя. Тим не менше, чи то від почуття власної провини, чи то з якихось інших проблем Грегор просто якось помер. Тим самим він позбавив як себе, так і своїх близьких від цього важкого почуття. Фізично він став комахою, незначним і неприємним для людиною істотою. Він всередині він залишився людиною, що давало відчуття дискомфорту як йому самому, так і йому близьким. Як мені здається, в цьому і криється основний філософський зміст цього твору.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

“Грегор Замза – людина чи комаха? За романом Франца Кафки “Перевтілення”