Гордість України (твір-опис дій людини)

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Гордість України (твір-опис дій людини)

Кінець зими 2013 року видався в нас дуже сніжним. Заметілі накрили непроглядною пеленою ледь не всю Україну. Занесло снігами дороги, міста й села. Величезні вантажівки, автобуси, легковики не могли зрушити з місця, люди запізнювалися на роботу, не мали змоги дістатися дому, цілі села були відрізані від цивілізації: не доставлялися продукти, машини швидкої допомоги не могли проїхати до хворих, у заметах застрягали навіть пожежні машини. 1 в цей важкий час знаходилися людці,

які намагалися нажитися на біді: деякі торгівці підняли ціни на продукти, водії прибиральних машин за гроші розгрібали під’їзди до будинків, і навіть дехто з двірників задорого продавав лопати, щоб люди могли відкопати свої машини чи прокласти дорогу до зупинки. Та, разом з тим, загальна біда згуртувала небайдужих людей. Ті, хто мав позашляховики, розвозили людей по домівках, витягали з кучугур снігу машини, підвозили чай і бутерброди, доставляли хворих до лікарень.

Одного дня, добираючись через замети додому зі школи, я побачив, як гурт дужих хлопців виштовхував машини і навіть тролейбуси, що буксували

на дорозі. Молодики, мов мурахи, обліплювали легковики і дружно, одним духом випихували їх із снігу на дорогу. Водії не могли навіть подякувати рятівникам, адже мусили якомога швидше їхати вперед, щоб звільнити дорогу наступній машині. Та ось черга дійшла до тролейбуса. Здавалося, що хлопці розгубилися, адже перед ними безпомічно стояла величезна багатотонна машина. Юнаки попросили пасажирів вийти з тролейбуса і почали методично штовхати його вперед. Водій підлаштувався під ритм роботи рятівників і, газуючи в потрібний момент, вивів машину на розчищену ділянку. Пасажири дякували хлопцям, пригощали їх яблуками і цукерками, а ті тільки весело сміялися у відповідь.

Хлопці працювали дотемна, аж поки приїхали трактори і розчистили дорогу.

У квітні по телебаченню показували програму “Гордість України”. Серед нагороджених були і ті, хто допомагав людям узимку. Я не знаю, чи були там хлопці, яких я бачив того дня. Але, мабуть, це не так важливо, адже вони допомагали не за дяку і славу. Біда згуртувала всіх простих людей, зробила їх гордістю України. І нехай імена більшості рятівників залишилися невідомими, та їхній приклад довів усім, що наша рідна земля не збідніла на героїв.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Гордість України (твір-опис дій людини)