Твір на суспільну тему “Київська Русь в історії України”

Держава Русь зі столицею в Києві стала колисковою майбутньої держави України. Це було ще за кілька сотен років до того, як взагалі виникла назва Україна.

Ще тоді були закладені основи майбутньої української культури. У Київській Русі розвивалася слов`янська писемність, створювалися історичні пам`ятки, літописи. Русичами було прийняте православне християнство, яке зберіглося в Україні дотепер. Будувалися церкви, а художники прикрашали їх мозаїками та фресками. Тоді була створена гордість теперішньої України: собор святої Софії.

Україна

сформувалася вже після розпаду держави Русі на окремі князівства. Вона успадкувала її культуру, православну віру, її столицю – Київ. На основі мови древніх русичів виникла пізніше й окрема українська мова. Навіть частину імен, які носили русичи, зараз носять українці: Володимир, Ярослав, Святослав, Ігор. Справді, від того суспільства для нас дуже багато зберіглося.

Я читав, що в ті далекі часи Русь не називалася Київською, а звалася серед людей просто Руссю, а її мешканці з різних земель – русичами. Київською назвали її пізніше історики, і зробили вони це недаремно. Адже саме Київ з київським князем на чолі

об`єднав навколо себе багато князівств та стал єдиним центром влади, ремесел, культури та торгівлі для слов`ян.

Київська Русь зіграла велику роль для виникнення та історії України. Власне, Україна, Росія та Білорусь – це три держави, які у сучасності продовжують історію державності та культури Київської Русі.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Твір на суспільну тему “Київська Русь в історії України”

Categories: Твори на задані теми

Links