Флешмоб у вишиванках

ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ

Флешмоб у вишиванках

Ми зробили це! Кілька сот молодих людей зустрілися на центральній площі міста у вишиванках. Це було дуже красиво. Здавалося, що й сама площа розквітла. Стара ратуша здіймалася до хмар. Вона була свідком багатьох історичних подій. Тут збиралися дівчата в українських строях, проводжали січових стрільців на війну, тут зі сльозами на очах зустрічали переможців у Другій світовій війні. Тут відбуваються свята з нагоди дня незалежності. Вишиванка поступово входить у моду. Орнаменти, візерунки,

вишиті гладдю квіти моєї України – все це на білому полотні, наче сплетіння ліній на білому аркуші книги життя.

На мені була сорочка, вишита руками моєї бабусі, а та у свою чергу навчилася вишивати від своєї матері і бабусі. Схоже, що на мені ця сімейна традиція скінчиться, але те, що любов до вишитого полотна у мене назавжди, – це беззаперечний факт. У дитинстві я любила сидіти біля бабусі і дивитися, як вона вправно вишиває. Для мене було загадкою, як можна на чистій тканині без олівця і поміток створювати довершений малюнок. А хрестики такі маленькі, акуратні – один в один. Якось я підрахувала, що

на вишивку маленького соловейка з весільного рушника було зроблено бабусею 132 хрестики, а на квітучу гілочку – 86 хрестиків. Можна лише уявити, скільки тих хрестиків має бути на вишитій сорочці. Ось чому мені якось лагідно і затишно у бабусиній сорочці, бо в тих візерунках акумульовано тепло її рук і любов її щедрого серця. А ще бабусину вишиванку я вважаю своїм оберегом від усіх життєвих негараздів. Тож коли, побачила в інтернеті пропозицію взяти участь у ході вишиванок, жодної хвилини не вагалася.

І ось ми всі тут, на центральній площі міста. У цій ході не має значення, вишито сорочки вручну своїми рідними чи придбано у новомодних салонах. Кожна вишита сорочка – як елемент величезної яскравої вишиванки розміром на всю площу, на все місто, на всю Україну.

Наш флешмоб тривав дві години, з танцями, піснями, з ходою до парку відпочинку, з новими знайомствами і новими враженнями. Мабуть, це справді чудово, коли минуле переплітається з сучасним наче лінії візерунків в українській вишиванці.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Флешмоб у вишиванках