“Добро і зло телебачення”

Роль телебачення в сучасному світі стала досить великою. Не можна дати однозначної відповіді на питання, чи є телебачення добром чи злом. Як мені здається, найбільш раціонально було б сказати, що телебачення є одночасно і добром, і злом. Для розуміння особливостей цього необхідно проаналізувати конкретні ситуації й аспекти.

Безумовно, телебачення не позбавлене позитиву для великої кількості людей. Уявіть собі, наприклад, трудову людину, яка приходить додому після складного робочого дня і хоче трохи розслабитися. Такій людині точно може

допомогти телевізор. Телевізійні програми спеціально робляться такими, щоб розважити і розслабити втомлених людей після роботи. Крім того, вони дозволяють їм відстежувати останні новини країни і завжди бути в курсі подій. Всі чудово розуміють, що зорові образи людиною сприймаються набагато краще, ніж, приміром, текст, тому при виборі між книгою або газетою і телевізором більшість таких людей вибере телевізор – його простіше і приємніше дивитися. Психіка людини влаштована таким чином, що їй необхідно іноді відпочивати, телевізор і тамтешні передачі дозволяють робити це максимально якісно. Так що для людини,
яка багато працює по багато годин на роботі, телевізор відмінно підходить для відпочинку.

Але цей пристрій не позбавлений і негативних аспектів. По-перше, це стосується перегляду дітьми. Діти – дуже вразливі створіння, часто їх критичне мислення розвинене не так добре, як у дорослих, нерідко вони сприймають багато чого на віру. Їх здатність пізнавати багато нової інформації повинна бути використана не на перегляд телевізійних передач, а на щось більш корисне. Приміром, на читання книг. Цілком зрозуміло, що в школі діти втомлюються далеко не так сильно, як дорослі на роботі, а тому не потребують такого пасивного відпочинку, як перегляд телевізора. Набагато краще для дітей де-небудь прогулятися, поспілкуватися з однолітками або почитати щось корисне для навчання вдома. Тому, у випадку з дітьми, надмірний перегляд телевізора – це безсумнівне зло.

Як і з будь-яким іншим явищем, з телевізором ситуація не така вже проста. У деяких випадках він є добром, в інших – несумнівним злом. Втім, я б не став перебільшувати важливість телевізора в житті людини. Навіть якщо вдома у людини немає телевізора, вона не стане повністю іншою. Крім того, світ постійно розвивається, і сьогодні замість телевізора з користю можна використовувати комп’ютер та Інтернет.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Добро і зло телебачення”