Дивним світ героїчних пісень та балад

1. Герої, оспівані у героїчних піснях та баладах – носії кращих рис людського характеру. (Кожен твір розповідає про певну епоху, події, що відбулися в ній і про які неможливо не написати у художньому творі. Різних людей зображено у творах. Вони мають свої радощі, мрії, сподівання. Є серед них підступні, жорстокі, а є й такі, життя яких стає прикладом не тільки для співвітчизників, а й для тих, хто мешкає на інших континентах, в інших державах.)

2. Ілля Муромець – народний богатир, захисник рідної землі. (Билинний богатир Ілля Муромець – один

з найпопулярніших героїв. Він відзначається не тільки силою, а й мудрістю, безкорисливістю. Ілля Муромець став справжнім ідеалом для тих, хто любить свій край і розуміє, що щастя треба створювати власноруч і тільки тоді, коли на землі твоїх батьків немає жодного ворога, жодного кривдника.)

3. Спільні цілі Іллі Муромця й Альманзора. (Обидва герої захищали право свого народу на власне життя на рідній землі. Альманзор, заразивши чумою ворогів-іспанців, загинув. Ілля Муромець бореться з міфічним ворогом – Солов’єм, який уособлює собою темні сили, Альманзор – з реальним ворогом. Щоб перемогти його, Альманзор іде

на хитроші і гине. Ілля Муромець продовжує свої добрі справи.)

4. Нескорений дух народів ліктів. (У баладі Стівенсона “Вересовий трунок” ми не бачимо героя на полі бою. Але він проявляє стійкість духу і, навіть йдучи на смерть, перемагає морально. Старий пікт перетерплює страшні муки душі, віддаючи на смерть сина. Але без цієї смерті не було б подвигу батька.)

5. Моральний урок мужнього вчинку Дслоржа. (Герой балади Ф. Шіллера “Рукавичка” кидає виклик чванству, зарозумілості, тим самим вивишуючи і облагороджуючи особисті стосунки між жінкою і чоловіком.)

6. Балади і героїчні пісні возвеличили й обезсмертили героїв. (Життя героїв балад надихають сучасну людину на добрі справи, дають їй змогу стійко переносити негаразди буденного життя. Кожен день людини XXI століття – постійна боротьба з економічними негараздами, хворобами, стихійними лихами і т. ін. На планеті спалахують збройні конфлікти, гинуть люди. Але з кожної ситуації треба виходити гідно, не забуваючи про моральні уроки світової літератури.)


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дивним світ героїчних пісень та балад

Categories: Твори на вільні теми

Links