Діалог із власною совістю
ТВОРИ НА НЕЛІТЕРАТУРНІ ТЕМИ
Діалог із власною совістю
Совість: Чи добре відпочивається тобі, юначе, на березі річки 9 травня?
Я: А що? Маю право на відпочинок. Попереду іспити, а тут зібралися мої друзі. До того ж тут дівчина, яка мені подобається. Сьогодні ж свято.
Совість: І я про свято. Як бути з обіцянкою, яку ти дав прадідові, що супроводжуватимеш його на зустріч фронтовиків?
Я: Ну обіцяв. Але ж він буде не один. Його відвезуть на машині мої батьки. Зустріч відбудеться і без мене.
Совість: Тобі не цікаво?
Я: Сумніваюся, що
Совість: Твоя історія з книжок та з кінофільмів, а тут, поруч з тобою – живе історія. Не пошкодуй, юначе. Життя таке швидкоплинне…
Я: От і я про швидкоплинність. Юність теж не вічна, і з друзями незабаром розлучимося. Хочеться мені і з дівчиною побути разом. Як бачиш, маю вагомі причини.
Совість: Але ж ти обіцяв прадідові…
Я: Може, дід уже й сам забув про мою обіцянку? Коли тобі за вісімдесят…
Совість: А якщо не забув? Старість, можливо, і не дуже приваблива, але заслуговує на шанобливе ставлення з боку молодих. А твій прадід такий героїчний, що
Я: Та ніхто не заперечує їхнього подвигу і мужності. І ми всі підемо, якщо треба буде захищати Батьківщину.
Совість: Юначе, ти не гарячкуй. У твоїй готовності ніхто не сумнівається. Спадковість у тебе хороша. Однак щоб піти з тобою у розвідку, треба ще подумати. По суті ти сьогодні зрадив свого прадіда.
Я: Зрадив… Таке скажеш… Хіба це зрадив? Показати мене своїм однополчанам – оце і вся моя роль на світі.
Совість: Прадід пишається тобою. Принаймні до сьогоднішнього дня пишався. А ця поїздка на центральну площу міста потрібна більш тобі, ніж старому фронтовикові.
Я: У чомусь ти і маєш рацію. Друзі можуть і зачекати. Дівчина зрозуміє, якщо і я їй подобаюся. А прадіда шкода. Я й справді повівся з ним як зрадник. Чи пробачить він мені? А може…
Совість: Молодець, юначе, ще не все втрачено, якщо поквапишся, то встигнеш хоча б під кінець свята. Вперед, нащадку героїчного прадіда!