Цикада на підвіконні. Твір на основі випадку з життя

Наша квартира затишна. На превеликий вікна підступають могутні дерева з величезними кронами. Влітку кімната здається зеленої з-за великої кількості листя за вікном. Гілка липи майже впритул торкається вікно і може милуватися квітами на нашому підвіконні.- Ми з мамою вирощуємо квіти. У вазонах ростуть Герань, алое, золотий вус – все не перелічити. Підвіконня – напевно, єдине місце в квартирі, куди нашої киці Марусі залазити заборонено. Іноді вона сідає на мій письмовий стіл і звідти дивиться ніби намагається зрозуміти, чому їй туди не можна,

а в палісаднику серед квітів вона сидить. Може, це нам так здається, і Маруся байдужа до квітів. Просто з віком вона спостерігає за птахами. Зараз літо, в небі вранці виблискують білими черевцями ластівки, носяться горобці, голуби, сороки. Іноді сороки сідають на гілку липи, яка зачіпає наше вікно і з цікавістю заглядають у кімнату. Я читала, що сороки небайдужі до всього блискучого. А деякі горщики з квітами обгорнуті фольгою. “Срібну” захист ми застосовуємо для того, щоб горщики не нагрівалися на сонце і грунт не випаровувалася.

У один спекотний день ми відчинили вікно. Маруся, як завжди, розляглася

на столі, примруживши очі, а я прилягла на диван з книжкою. Сонечко припікало і очі в мене почали сплющуватися. Раптом мій сон як рукою зняло. Я почула просто в нашій кімнаті спів цикади. Я подумала, що цикада на гілки липи – що їй робити в кімнаті? Після нетривалої перерви крилата співачка знову подала голос. На цей раз їй відповіла Маруся гучним “ня-я-в”, а тут ще прозвучало і сороче тріскотня. Просто хор! “Цикада на підвіконні! Уявляєш? “- Сказала я пошепки Марусю. Я навшпиньках почала наближатися до вікна, щоб не злякати співачку. Зима, яка цього року прийшла несподівано рано, і Звичайно, всюди переважає білий колір. Але як цей білий колір передати за допомогою засушених рослин на полотні? Як виявилося, рослинна палітра надзвичайно багата всіма відтінками білого кольору – кремовими, сріблястими, сіруватими, бежевими. Ось ці відрізки в об’єднанні з темним кольором і створюють у картині контраст і енергетику. Нестачі в рослинних “фарбах” у мене немає. Чому? Так як у мене цілий гербарій рослин, необхідних для художньої творчості. Тут, наприклад, листя сріблястого тополі. Зворотний бік цієї рослини білосніжна. Є в гербарії листя садової малини, мати-й-мачухи, полину, білих пелюсток волошок і навіть тополиний пух. У наших з бабусею картинах сніг легко передається листям сріблястого тополі. Щоб створити прозору туманне “далечінь”, бабуся радить мені використовувати листя малини і тополиний пух. Виходить просто чудово! До речі, за допомогою тополиного пуху я “малюю” хмаринки на небі, дим з труби будиночка.

А ще моя бабуся порадила незвичайний рослинний матеріал, за допомогою якого можна зображати білий сніг в пейзажах. Досить очистити апельсин і гострим ножем обережно зняти пухнастий пласт з внутрішньої сторони шкірки.

Цей пласт я висушую під пресом, а потім використовую в картині. А ще в хід йдуть клаптики кольорового паперу, тканини. Мені дуже подобається працювати з замшею, велюром, оксамитом. Свої картини я дарую дорогим мені людям, друзям. Першу самостійну картину я подарувала бабусі, так як це завдяки їй я змогла відкрити свої здібності так малювати “. Деякі картини залишаю собі. Влітку вони нагадують мені про довгі зимові вечори, коли я займалася творчістю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)

Цикада на підвіконні. Твір на основі випадку з життя