Чому з’явилася “Червона книга”?

Кожна рослина і тварина – унікальне, неповторне творіння природи. Кожний біоогічний вид, який зникне з життя, не можна відтворити ніякими зусиллями: тут безпорадні й безсилі і наукова думка, і технічний прогрес. Важко навіть уявити, що із втратою маленької квіточки або пташки ми втрачаємо часточку нашої планети, часточку життя Землі! Тому давайте замислимося, як же важливо зберегти на землі всю різноманітність життя, утіленого у травах, птахах, у столітніх дубах і маленьких мурашках. Хто, як не ми, наше покоління, є відповідальним перед поколінням

наступним за багатство нашої рідної природи?! А ще – ми не маємо права руйнувати те, що створювалося не нами, тому ми не можемо й вирішувати долю інших істот, на щастя, ще живих.
Та все ж, незважаючи на енергійні заходи з охорони природи, великій кількості рідкісних та цінних видів тварин і рослин продовжує загрожувати скорочення. Зараз у світі під загрозою зникнення знаходиться кожний п’ятий представник тварин, кожний четвертий вид плазунів, кожний десятий вид птахів. Усе це і стало поштовхом до пошуку нових шляхів збереження й відновлення чисельності окремих представників флори та фауни. Тому
ще у 1948 році на основі даних про рідкісні та зникаючі біологічні види була створена псесвітня “Червона книга” – головний науковий документ, який зобов’язує кожного громадянина охороняти рідкісні рослини, тварин та не порушувати місць їх знаходження.
Мені дуже хочеться, щоб, гортаючи сторінки “Червоної книги”, люди вже не уявляли себе всесильними “царями природи”, які мають право перебудовувати довкілля на свій розсуд. Хочеться, щоб кожний, дивлячись на ілюстрації книги, усвідомлював: без його турботи і захисту цього вже ніколи не буде.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Чому з’явилася “Червона книга”?