Чому шкідливі “Шкідливі звички”

Уже давно науково доведений факт, що Паління шкідливо для здоров’я, але й сьогодні воно є досить розповсюдженим явищем серед людей. Цигарка або сигарета містить ряд речовин, які негативно впливають на здоров’я. І тому навіть перебування поруч із курцями під час паління приносить шкода. Найнебезпечнішими речовинами в тютюні є нікотин і смоли, які здатні викликати серйозні захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт), нервів, подиху (бронхіти, пневмонії, хвороби горла) і навіть невиліковні пухлинні захворювання (рак).

Крім

того, паління сприяє підвищенню дратівливості, агресивності, стомлюваності, сонливості, зниженню розумових здатностей. Також погіршуються зір, нюх, смак, апетит, фізична сила, загальний тонус організму, погіршується імунна система, що приводить до виникнення цілого ряду інших захворювань, наприклад, інфекційних. Згадані вище наслідку паління, які негативно впливають на здоров’я людини, є далеко не повним переліком. Більшість курців, розуміючи, що паління приводить до проблем зі здоров’ям, жалують, що почали курити взагалі, і прагнуть залишити це заняття. Але не всім це вдається, оскільки паління – це звичка.

А позбутися від звичок, як відомо, особливо шкідливих, дуже важко. Тому краще взагалі не пробувати курити ні за яких умов.

На жаль, часто люди починають курити в ранньому віці по дуже дурних причинах. Наприклад, деякі підлітки починають курити через те, що хочуть здаватися дорослими, або тому, що так заведено серед їхніх ровесників. Іноді відбувається так, що підліток починає курити не за власним бажанням, а через поганий вплив або навіть тиску з боку друзів. Іншою причиною є спадкування поводження людей, які мають велике значення для підлітка. Такою людиною може бути просто знайомий, або кумир, якого він бачить на екрані телевізора. Це пояснюється тим, що підліток зв’язує успіх цих людей з певним іміджем, до атрибутів якого може належати й паління.

Але потрібно пам’ятати, що це далеко від істини – досягти успіху можна й без паління, а от влучення під вплив інших людей не сприяє цьому. Дійсно, навіть якщо людина не курить, відстояти свою точку зору непросто. Особливо через те, що сьогодні засобу масової інформації й реклама, які впливають на спосіб мислення людей, пропагують уживання тютюнових виробів. Держава намагається зменшити таку пропаганду, але через те, що торгівля сигаретами дуже прибуткова, зробити це дуже важко. Бізнесменам зручно “створювати” нових курців і заробляти на них гроші. Тому вони часто прибігають до засобів, які вводять в оману недосвідчених людей. Наприклад, у рекламі тютюнових виробів паління часто зв’язують із ознаками, які є бажаними для багатьох людей, особливо підлітків – успіх, статок, розкутість, сила, розум, імідж і т. п.

Хоча насправді паління заважає досягненню всього вищевказаного. Потрібно пам’ятати, що часом самі курці не з найкращих мотивів (заздрість, усвідомлення, що вони самотужки не можуть припинити курить і т. п.) залучають до цієї звички інших людей зі свого оточення. Тобто діють за принципом: якщо сам не можу піднятися, потрібно опустити всіх до свого рівня. Тому свідомий і твердий вибір – не курити – є проявом сили воли особистості. Потрібно також пам’ятати, що паління є небезпечним не тільки для здоров’я курця, але й для навколишнього середовища. Адже маленький недокурок, непогашена сигарета можуть спричинити пожежу.

Причому не тільки в будинках, але й на природі (у лісі, у степу й т. п.). Оскільки курці, як звичайно, не сконцентровані на дотриманні правил пожежної безпеки, вони є її потенційними порушниками й винуватцями знищення насаджень, загибелі людей і опоганення природи


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Чому шкідливі “Шкідливі звички”

Categories: Нові твори

Links