Шкідливі звички

Уже давно науково доведено факт, що Паління шкідливе для здоров’я, але й сьогодні воно є досить поширеним явищем серед людей. Цигарка містить ряд речовин, які негативно впливають на здоров’я. І тому навіть перебування поряд із курцями під час паління шкідливе.

Найнебезпечнішими речовинами в тютюні є нікотин та смоли, які здатні викликати серйозні захворювання серцево-судинної системи (інфаркт, інсульт), нервів, дихання (бронхіти, пневмонії, хвороби горла) та навіть невиліковні пухлинні захворювання (рак). Крім того, паління сприяє підвищенню

дратівливості, агресивності, втомлюваності, сонливості, зниженню розумових здібностей. Також погіршуються зір, нюх, смак, апетит, фізична сила, загальний тонус організму, пригнічується імунна система, що призводить до виникнення цілої низки інших захворювань, наприклад, інфекційних. І згадані вище наслідки паління, що негативно впливають на здоров’я людини, є далеко не повним переліком.

Більшість курців, розуміючи, що паління призводить до проблем зі здоров’ям, шкодують, що почали курити взагалі, і прагнуть полишити це заняття. Але не всім це вдається, оскільки паління – це звичка. А позбутися звичок,

як відомо, особливо шкідливих, дуже важко. Тому краще взагалі не пробувати палити за жодних обставин. На жаль, часто люди починають палити у ранньому віці з причин, що не є розумними. Наприклад, деякі підлітки починають палити через те, що хочуть здаватися дорослими, чи тому, що так заведено серед їхніх ровесників.

Іноді відбувається так, що підліток починає палити не з власного бажання, а через поганий вплив чи навіть тиск з боку друзів. Іншою причиною є наслідування поведінки людей, які мають велике значення для підлітка. Такою людиною може бути просто знайомий, чи кумир, якого він бачить на екрані телевізора. Це пояснюється тим, що підліток пов’язує успіх цих людей з певним іміджем, до атрибутів якого може належати й паління. Але слід пам’ятати, що це далеке від істини – досягти успіху можна і без паління, а ось потрапляння під вплив інших людей не сприяє цьому.

Дійсно, навіть якщо людина не палить, відстояти свою точку зору непросто. Особливо через те, що сьогодні засоби масової інформації та рек лама, які чинять надзвичайно великий вплив на спосіб мислення людей, пропагують вживання тютюнових виробів. Держава намагається зменшити таку пропаганду, але через те, що торгівля цигарками дуже прибуткова, зробити це дуже важко. Бізнесменам вигідно “створювати” нових курців і заробляти на них гроші. Тому вони часто вдаються до засобів, що вводять в оману недосвідчених людей. Наприклад, у рекламі тютюнових виробів паління часто пов’язують із ознаками, які є бажаними для багатьох людей, особливо підлітків – успіх, заможність, розкутість, сила, розум, імідж тощо. Хоча насправді паління заважає досягненню усього вище зазначеного. Слід пам’ятати, що часом самі курці не з найкращих мотивів (заздрість, усвідомлення, що вони самотужки не можуть припинити курити тощо) залучають до цієї звички інших людей зі свого оточення. Тобто діють за принципом: якщо сам не можу піднятись, потрібно опустити всіх до свого рівня. Тому свідомий та твердий вибір – не курити – є проявом сили волі особистості.

Слід також пам’ятати, що паління є небезпечним не тільки для здоров’я курця, але й для навколишнього середовища. Адже малесенький недопалок, непогашена сигарета можуть спричинити пожежу. Причому не тільки у будівлях, але й на природі (у лісі, у степу тощо). Оскільки курці, зазвичай, не сконцентровані на дотриманні правил пожежної безпеки, вони є її потенційними порушниками та винуватцями знищення будівель, загибелі людей та плюндрування природи.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Шкідливі звички