ЧиМожна затверджувати, що у творчості И. А. Буніна “більша любов немов би несумісна зі звичайним нормальним життям”?

ЧиМожна затверджувати, що в класичній літературі є всі відповіді на сьогоднішні питання? Реальне життя завжди різноманітніше й складніше будь-яких подань про неї. Але адже настільки ж вірно й те, що кожне знову при покоління, щоходить, читає класикові й знаходить близьке собі й своєму часу, а часом і просто дивується її сучасності. Іван Олексійович Бунін є одним із самих видних росіян письменників двадцятого століття. У нього замечательно виходили як вірші, так і проза, як короткі оповідання, так і романи.

Мені подобаються оповідання Буніна,

основною темою яких є любов. Цілком цій темі присвячений останній цикл його расрозповідей “Темні алеї”, написаний у роки другий міровой війни. У кожному оповіданні збірника майстер слова пише “тільки про любов, про її “темний” і найчастіше дуже похмурих і жорстоких алеях”. И в кожнім расрозповіді любов руйнує рівномірний хід життя, взламивает неї. Герої оповідань попадають у ситуацію, коли любов – от вона, є. І що з нею робити?

Любов у Буніна не переходить у сімейне русло, не дозволяється щасливим шлюбом. Бунін позбавляє своїх героїв вічного щастя, тому що до нього звикають, а звичка

приводить до втрати любові. Герой оповідання “Темні алеї” не може зв’язати себе сімейними замазкамі із селянкою Надією, але, женившись на іншій Жінці, свого кола, не знаходить сімейного щастя. Дружина змінила, син – марнотрат і негідник, сама сім’я оказалась “самою звичайною вульгарною історією”.

Однак, незважаючи на короткочасність, любов однаково остается вічної: вона вічна в пам’яті героя саме тому, що скороминущо в житті. Мені здається, воєнний час загострює почуття, винуждает дорожити кожною мінутою. Оповідання “Солнечний удар”, “Чистий понеділок”, “Натали” – всі вони відмінно підходять під опис трагичной любовної истории із сумним кінцем, але в кожному з них Бунін відкриває новий аспект, новий погляд на любов.

У звичайному нормальному житті любов сприймається як належне, а більша любов викликає страх, бурю негативних емоцій, прирівнюваних до війни! Який вихід? “Усяка любов велике щастя, навіть якщо вона не розділена”, – девіз творчості Буніна, що цінує лише природну, чисту любов, високе человечесяке почуття, відкидаючи надумані помилкові враження.

Іван Олексійович також у своїх оповіданнях нерозривале зв’язує любов зі смертю, з’єднує прекрасне й жахливе. Але це – не надумана композиція, автор у такий спосіб намагається показати читачам кожного візраста, століття, покоління, як близько граничить любов зі смертю, наскільки близько друг від друга дві крайності


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ЧиМожна затверджувати, що у творчості И. А. Буніна “більша любов немов би несумісна зі звичайним нормальним життям”?