“Чим небезпечне знецінення моральних чеснот”

Тотальний нігілізм, цинічне ставлення до святинь, нехтування нормами моралі – тенденції нинішнього століття, на жаль, ввергають у відчай будь-яку мислячу людину, яка не в силах змінити те, що відбувається. Закиди старшого покоління, звиклого цінувати і поважати моральність, сьогодні є в істотній мірі справедливими. Однак навряд чи можна вважати ситуацію настільки запущеною і безповоротною, щоб моральні цінності суспільства були остаточно забуті. Звичайно, заперечувати зростаючий і наступаючий на наше суспільство семимильними кроками

негатив, активно підігрівається ЗМІ, було б нерозумно. І дійсно, досить увімкнути телевізор, і негативні емоції буквально затоплюють навколишній простір, алегорично підтверджуючи відсутність моральних норм.

Холоднокровні вбивства, корумпованість бюрократичного апарату, повсюдне злодійство, обман, афери, сексуальна розбещеність – це лише мала частина хвороб, які вразили наше суспільство. І навіть школяр вже добре знайомий з головними сьогодні поняттями – багатство, влада, вседозволеність і відкритість, які викликають нехтування законом.

Проте, жодним чином не варто малювати картину нинішнього

життя занадто похмурими фарбами. Уважно придивившись до соціального аспекту суспільного укладу, можна помітити й позитивну спрямованість мислення наших громадян, а також активні рухи, до яких охоче приєднується учнівська та працююча молодь.

Так створюються благодійні фонди, готові простягнути руку допомоги найбільш знедоленим і хворим людям, громадські організації, асоціації, що захищають інтереси ветеранів, представників робочих професій, людей мистецтва. Розвиваються фонди допомоги покинутим дітям та дітям з малозабезпечених, позбавлених засобів до нормального існування сімей. Ці організації, по суті, є некомерційними. Вони мають колосальне значення не тільки для своїх підопічних, а й для працівників товариств і фондів, як відображення світлої, доброї сторони їх характерів і істотну потребу відкритих і самовідданих душ.

Безкорисливість, готовність прийти на допомогу, віддати свою працю і час на благо інших людей – вельми похвальні риси, які проявляються повсюдно. І цей факт радує не в меншій мірі, ніж лякає нігілізм, що насувається на суспільство. Не можна говорити про те, що моральні цінності суспільства відсутні, поки в нашій країні створюються патріотичні товариства, організації, присвячені пам’яті воїнів, які віддали життя за Батьківщину.

Клуби юних слідопитів, історичні гуртки, які вивчають події Великої Вітчизняної війни, подвиг нашого народу – ці організації створені завдяки ентузіазму та високим життєвим принципам активістів, не випадково привертають в свої ряди молодих людей, охочих поповнити лави патріотів. Ці хлопці та дівчата знаходять в собі прагнення до правильних життєвих орієнтирів, багато в чому покладаючись на досвід і світогляд старшого покоління. Такою молоддю можна пишатися, і кожна мати буде щаслива, якщо її дитина обере для себе шлях добра, справедливості і справжніх цінностей.

На жаль, сучасні матері часто перебувають в страху за безпеку своїх дітей у силу росту кримінальних злочинів. Вони страшаться дурних компаній, захоплень алкоголем і наркотиками, незахищених статевих актів та інших “досягнень” нашого століття. Але в силах батьків дати своїм нащадкам основи щирої моральності, особистим прикладом показати дитині, що є й інше життя, гідна і перспективна, в якій є місце добру, повазі і взаємодопомозі. Так цінувати мораль людина звикає з найперших років свого життя, адже її базові поняття прищеплюються в сім’ї.

Зрозуміло, моральні цінності суспільства – це не привід для тривалих моралей підростаючому поколінню, це невід’ємна частина нашого існування, яка зобов’язана органічно переплітатися з життям кожної людини. Це вища ступінь любові до людей, терпимість і розуміння. І володіти цими чудовими якостями повинен кожен член сучасного суспільства, щоб це суспільство могло хоча б спробувати стати чистішим, більш великодушним і добрішим.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Чим небезпечне знецінення моральних чеснот”