“Чи поводився Дик Сенд як п’ятнадцятирічний підліток? У чому на вашу думку полягає дорослість?”

Головний герой пригодницького роману французького письменника Жуля Верна “П’ятнадцятирічний капітан” Дик Сенд – сирота, який виховувався у дитячому будинку. Хлопчик навіть своє ім’я отримав від випадкового жалісливого перехожого, який і знайшов його на вулиці. А прізвище виникло від назви того місця, де знайшов хлопчика той перехожий. Дик Сенд ріс розумним, вже в чотири роки він навчився читати, рахувати і писати. А в вісім років хлопчик пішов на корабель юнгою, де, завдяки своїй наполегливості і упорній праці, добре себе зарекомендував

та настільки сподобався капітану Хеллу, в команді якого він служив, що той познайомив Дика з власником шхуни “Пілігрим” Велдоном, який віддав хлопця навчатися до школи, а потім зарахував його до команди шхуни молодшим матросом.

На палубу одного з найкращих кораблів судновласника Велдона Дик Сенд ступив у п’ятнадцятирічному віці, прийшовши у команду матросом-новачком. Та, незважаючи на досить юний вік, хлопець виявився не по рокам розумним, розважливим і дуже вправним моряком. Завдяки цьому саме Дику Сенду капітан довірив керування шхуною, коли вся команда відправилася на полювання за

китом. А коли команда “Пілігрима” на чолі з капітаном трагічно загинула, хлопцеві прийшлося взяти у свої руки турботу про тих, хто залишився на судні.

Опинившись у складній ситуації, Дик Сенд не розгубився і взяв відповідальність за життя пасажирів шхуни на себе, він повівся не як п’ятнадцятирічний підліток, а як справжній чоловік, досвідчений і сміливий моряк. Навіть недостатні знання та невеликий досвід не стали хлопцеві перешкодою на шляху до порятунку усіх, для кого він став надією і опорою під час надзвичайних пригод.

Дику Сенду довелося пережити і загибель “Пілігрима”, і жорстоку зраду Негору, і надзвичайно небезпечну подорож по болотах та хащах африканського континенту. Під час тих подій хлопець зовсім не думав про себе, а хвилювався перш за все про долю місіс Велдон, її маленького п’ятирічного сина Джека та інших своїх друзів. Витривалість і мужність, кмітливість і відповідальність, а також стійкість духу допомогли Дику Сенду врятувати інших та врятуватися самому. Саме ці риси характеру хлопця та його поведінка в самих складних ситуаціях, на мою думку, свідчать по дорослість юного капітана, про те, що важка життєва школа робить кожну людину найбільш дорослою, ніж вона є насправді.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Чи поводився Дик Сенд як п’ятнадцятирічний підліток? У чому на вашу думку полягає дорослість?”