Чи можна мораль байки “Вовк і Ягня” застосувати до інших умов ситуації?
І. А. Крилов – найпопулярніший байкар Росії ХIХ сторіччя. Основиною особливістю його байок є дотепне висміювання людських вад.
Спробуйте тільки уявити собі наступне. Надворі – спекотний літній полудень, біля струмочка – мале Ягня. Воно тільки-но нахилилося, щоб втамувати спрагу, напитися цілющої водиці, як тут лунає грізний голос. Озирається бідолашненьке – аж тут Вовк стоїть. Він сердитим голосом питає, як посміло воно, нечемне Ягня, бруднити його (Вовка) потік і каламутити в ньому воду? Дуже злякалося Ягнятко. Адже довкола не було
Перелякане Ягня марно намагалося пояснити, що воно п’є
Як і прийнято, у байках сильний завжди нахабніший за слабшого. Чи можна мораль байки “Вовк і Ягня” застосувати до інших умов ситуації? Звичайно, що так. Навіть у житті нікому не вдається достукатися до серця нахаби. Це ж не казка, де добро завжди перемагає над злим. І на допомогу приходять добрі чарівники. Ця байка максимально наближена до життя, адже ми часто спостерігаємо ситуації (а іноді навіть самі буваємо їх учасниками), коли кожен сам по собі і думає тільки про власну користь. Навряд чи хтось хотів би мати якісь справи із Вовком? Так і в житті, не дуже хтось прагне спілкуватися з невігласами. Та є і протилежна сторона. Виявляється, нікому не потрібне і беззахисне Ягня. Вовк врешті-решт поволік його у темний ліс. Чи не так заведено і межи людьми, що слабшого попросту знищують?
Мораль байки проступає уже в перших її рядках: “У сильного безсилий винен…”Як бачимо, вона (мораль) не застаріла, вона актуальна і сьогодні. І застосовувати її можна безліч разів у різних ситуаціях.