Цар Соломон, його державна та літературна діяльність

Цар Соломон відомий нам як мудрий державний правитель та письменник. З його творчої спадщини до нас дійшли тільки притчі – невеличкі прозові оповідання з глибоким філософським та повчальним змістом. Притчі царя Соломона справили на мене велике враження, бо у них відобразилася мудрість цієї геніальної людини, світогляд того часу та філософські погляди людства. Притчі Соломона прості для сприйняття, але пройняті глибоким змістом. Вони актуальні навіть у наш час, бо змушують нас замислитися над своєю поведінкою, і ставленням до самих себе

та до ближніх. Постать царя Соломона оповита безліччю легенд та переказів, адже він жив ще в далекі часи. Коли Соломон став на престол, йому було лише двадцять років. Його вороги зраділи, бо вважали, що молодість та відсутність досвіду у справах нового царя допоможуть їм прийти до влади хитрощами.

Досягти певного становища. Але Соломон виявився мудрим правителем, талановитим дипломатом та дуже розважливою людиною. Під час свого царювання усі важливі державні посади він віддав чесним та надійним людям, багато змінив, тому держава міцніла й розквітала, і Соломон відомий як мудрець та філософ.

З цього приводу

також існує Легенда.. Вона розповідає, що Соломон щедро віддав на спалення у жертву Богові багато голів худоби, щоб встановити добрі стосунки з північними племенами.

І наступної ночі Соломонові наснився сам Бог і сказав, що виконає будь-яке бажання нового царя за його щедру жертву. Соломон відповів, що хоче мати мудре серце, аби бути суддею своїм підданим та стати мудрим правителем. І Господь виконав бажання Соломона. Звісно, це тільки легенда, але мудрість Соломона оспівано у багатьох літературних творах, ми і сьогодні захоплюємося його справедливістю та розумом.

Найвідомішою з життя Соломона є Історія про двох жінок, які прийшли до нього, щоб він розсудив їх. Одна жінка звинувачувала другу в тому, що та вкрала в неї дитину. “У нас народилися діти, і дитина цієї жінки вночі померла, і вона вкрала мою дитину, а мені поклала мертву”, – кричала обвинувачка.

Справа була надзвичайно складною, адже не було жодних доказів та свідків. Соломон сказав: “Коли ми не можемо вирішити, чия це дитина, то розріжемо навпіл та віддайте кожній жінці половину”. Тоді одна з жінок заплакала й почала благати, щоб дитину віддали іншій жінці, аби тільки не вбивали немовля.

Почувши це, Соломон розсудив: “Не вбивайте дитину і віддайте цій жінці. Вона ладна віддати свою дитину, тільки б збереїти їй життя. Вона і є справжня мати”. Притчі Соломона і зараз дуже популярні: їх видають окремими книжками, різних віросповідань дуже цікавляться ними. Соломонові притчі вражають – своєю мудрістю, змушують нас замислитися, через ці притчі ми ніби отримуємо часточку мудрості великого правителя, царя Ізраїлю та Іудеї. Я вважаю, кожна людина має прочитати притчі царя Соломона й ознайомитися з його літературною та державною діяльністю.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)

Цар Соломон, його державна та літературна діяльність