Біографія Гончарова Івана Олександровича
Гончарів, Іван Олександрович (1812 – 1891 р. г.) Прозаїк, літературний критик Біографія Народився 18 червня 1812 року в місті Симбірську. Його батько, Олександр Іванович, був багатим купцем і міським головою міста Симбірська. Умер батько Гончарова, коли хлопчикові було всього сім років. Мати Гончарова, Авдотья Матвіївна, займалася вихованням сина сама Початкове утворення Гончарів одержав у приватному пансіоні священика, з 1822 року Іван Олександрович учиться в Московському комерційному училищі, де навчання його не задовольняла й доводилося активно
Він цікавився літературою, мистецтвом, особливо його залучала поезія. Писати Гончарів початків ще під час навчання вуниверситете. З 1834 року Іван Олександрович працює в губернаторській канцелярії міста Симбірська. В 1835 році Гончарів переїжджає в Петербург і влаштовується на роботу в міністерство фінансів перекладачем. У цей час публікуються перші твори Івана Олександровича.
Популярність як літератора Гончарову приніс його роман “Звичайна історія”,
В 1859 році був опублікований роман Гончарова “Обломів”, що не залишив байдужим читачів і критиків Наступним романом Івана Олександровича був роман “Обрив”, що вийшов у світло в 1869 році. З 1855 року Гончарів працює цензором. В 1860 році Іван Олександрович подає у відставку, тому що в країні підсилився цензурний режим, почалися гоніння на літераторів.
Гончарів позитивно поставився до реформ уряду в 60 – х роках, у тому числі й до реформи, що звільняє селян від кріпосної залежності. Уряд пропонує Гончарову знову ввійти в цензурний комітет. Він погоджується. Кар’єру Івана Олександровича складається благополучно: з 1863 року він працює в Раді по справах друкарства, в 1865 році він стає членом Головного керування по справах печатки В 1867 році Іван Олександрович іде у відставку, зайнявшись літературною й критичною діяльністю.
Він багато пише, випускає зборів своїх творів, у числі яких була і його робота про власну творчість. Умер Гончарів 27 вересня 1891 року в Петербурзі. Перед смертю письменник пережив духовну кризу й спалив частину своїх творів