Біблія – унікальна пам’ятка світової культури і літератури

Біблія – це унікальна пам’ятка світової культури і літератури. Назва “Біблія” в перекладі з грецької означає книга. Тривалий час Біблія сприймалася лише як сукупність релігійно-повчальних текстів, але насправді вона є унікальним збірником творів, написаних упродовж XII ст. до н. є. – II ст. н. є. у країнах Близького Сходу та Середземномор’я. У біблійних творах відтворені основи вчення про будову Всесвіту, міфологічні, морально-етичні, історичні та культурні уявлення людства, що і сьогодні є предметом роздумів вчених та джерелом

натхнення для митців. Біблія – це книга, у якій філософи ще й до сьогодні намагаються віднайти ключ до розуміння сенсу буття людини.
Біблія, або Книга Книг, складається зі зводу 50 книг, поділених на дві частини: Старого Завіту (Заповіту) та Нового Завіту. Старий Завіт в іудаїзмі та християнстві визнається Святим Письмом, а Новий Завіт вважається Святим Письмом лише у християнстві.
Старий Завіт складається з книги Буття, Виходу, книги Ісуса Навина, книги Суддів, чотирьох книг Царств, книги приповістей Соломонових, а також з ліро-епічних і ліричних творів: книги Пророків, Іова, Псалтиря, Пісні Пісень. Святе
Письмо було започатковане Мойсеєм, а у Новому Завіті закінчене апостолами Христа.
Новий Завіт складається з Євангелій, в яких докладно розповідається про життя Ісуса Христа, його вчення, чудеса та мученицьку смерть на хресті, диво воскресіння та вічне життя. Існує чотири Євангелія – від Матвія, Марка, Луки та Іоанна. В останньому Євангелії подається Одкровення Іоанна Богослова, або Апокаліпсис, у якому зображена вражаюча картина Страшного суду і Кінця світу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Біблія – унікальна пам’ятка світової культури і літератури