Бібліотека без меж
Мабуть, кожному доводилося готуватися до якогось уроку, писати реферат або просто шукати відповідь на певне запитання, користуючись послугами бібліотеки. Там багато книжок, журналів, газет, і дуже легко та зручно віднайти потрібну інформацію. З переліком книг та інших матеріалів, наявних у бібліотеці, можна ознайомитися в бібліотечному каталозі. Працівники бібліотеки завжди прийдуть на допомогу, якщо виникнуть труднощі в пошуку матеріалів. Але бібліотечні полички не безмежні, і деколи не вдається знайти потрібної інформації.
А тепер
Щоб отримати матеріали з будь-якого питання в цій мережі, беремо каталог інформаційних ресурсів Ін-тернету. Це різні види електронної інформації, які зберігаються в пам’яті комп’ютерів, що об’єднані між собою за допомогою каналів зв’язку та спеціального обладнання. Цей каталог ресурсів, як і бібліотечний,
Якщо ви не можете знайти інформаційних ресурсів Інтернету зі свого питання за допомогою каталогів, звертайтеся до пошукових систем, які теж є безпосередньо в мережі. Сформулювавши їм запит, ви отримаєте перелік назв та адреси інформаційних ресурсів Інтернету з питань, що вас цікавлять. Користуючись каталогами та пошуковими системами, ви можете знайти необхідні матеріали як серед українських чи російських, так і серед інших ресурсів Інтернету. Більшість із них – близько сімдесяти відсотків – англомовні. От де стануть у пригоді шкільні уроки англійської мови!
За допомогою адрес інформаційних ресурсів Інтернету ці джерела можна переглядати, роздруковувати на папері і зберігати на диску комп’ютера у вигляді файлів. Особливістю найпопулярнішого зараз інформаційного ресурсу Інтернет – \Л/еЬ-сторінок – є широке застосування в них посилань на інші сторінки чи ресурси. Недарма роботу з ними порівнюють із плаванням під вітрилами чи ковзанням по хвилях.