Життєстверджуюча сила оповідань О. Генрі
Оповідання О. Генрі захоплюють читача простотою і легкістю оповіді. Взяті разом, його твори € ніби гумористичною енциклопедією американського життя.
В його новелах ми зустрічаємо мільйонера, плантатора, генерала, адвоката, суддю, священика, поліцейського, робітника, продавця, актора, художника, музиканта, матроса, злодія, волоцюгу, лікаря – можна довго перелічувати різні суспільні групи і професії, представники яких фігурують в цих оповіданнях.
Велике місце в творчості письменника належить оповіданням, в яких зображується життя
Світ фантазії, дитячої безпосередності і зухвальства, що перемагає зло, з надзвичайною легкістю і гумором відтворений у оповіданні “Вождь червоношкірих”. В оповіданні “Квадратура кола” письменник розкриває тему бездушного життя у великому місті, тему кам’яного спрута, який здавлює людину. Однак цю проблему автор розв’язує грайливо і лаконічно. О. Генрі знаходить у світі і своєрідну
Він зображує людей з їхнім природним прагненням до щастя, для якого в умовах власницького суспільства, на жаль, недостатньо лише любові і доброзичливості. “Вони були щасливими, доки у них були гроші”, – ця фраза з новели “Задля любові до мистецтва” афористично формулює закон жорстокого суспільства власників.
Письменник створює сентиментальні оповідання про скарби душі людей, задавлених злиднями. Це “Дари волхвів” та “Задля любові до мистецтва”. В оповіданнях “Останній листок” та “Місто без пригод” О. Генрі показав трагічні явища у повсякденному житті.
Читач відчуває, що і веселі, й сумні оповідання написано людиною з добрим серцем. За манерою художника, що відтворює життя як сторонній, відчувається душа людини, що глибоко переймається долями інших. Письменник ніколи не піддається відчаю і не хоче, щоб відчай заволодів читачем. Цим оптимістичним струменем сповнені його твори.