ЗА ДОБРО ДОБРОМ ПЛАТЯТЬ. П. ВЛОДЕК “ЯК ГУКНЕШ, ТАК І ВІДГУКНЕТЬСЯ”. Л. САВЧУК “КВОЧКА”

Мета: продовжити роботу над розвитком читацьких навичок учнів; розвивати пам’ять, мовлення, мислення; виховувати культуру поведінки.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Мовленнєва розминка

1) Робота над скоромовкою.

Ходить квочка коло кілочка, водить діток коло квіток.

2) Робота над чистомовкою.

Жу-жу-жу – я з Оленкою дружу.

Іж-іж-іж – пиріжок на всіх розріж.

Жи-жи-жи – маєш друга – бережи.

Жа-жа-жа – друг купив мені коржа.

2. Читання тексту В. Сухомлинського

“сідайте, будь ласка”

III. РОБОТА ЗА “ПІСЛЯБУКВАРЕМ” (с. 24-26)

1. Опрацювання оповідання П. Влодека “Як гукнеш, так і відгукнеться” (с. 24)

1) Метод “Передбачення” за назвою оповідання.

– Прочитайте заголовок твору. Що, на вашу думку, означає цей вислів? Перевірте свої міркування.

2) Заслуховування розповідей-передбачень учнів.

3) Читання оповідання і співставлення з версіями учнів.

– Чому Степанко чув погану відповідь?

– Хто насправді відповідав хлопчикові в горах?

– Яку пораду дала мама Степанкові?

– Який висновок зробив автор твору?

– Чи

погоджуєтеся ви з ним?

Фізкультхвилинка

2. Опрацювання сторінки “Читай і збагачуй свої знання і вміння” (с. 25)

1) Читання слів-рим.

– Читайте швидко, вимовляйте чітко!

– Що ви помітили, читаючи ці слова?

2) Читання слів у стовпчиках.

– Прочитайте. Чи відрізняються слова у стовпчиках?

Син бійка білка синочок

Сон лійка булка віночок

– Читання односкладових, двоскладових слів.

– Читання слів з наголосом на першому складі.

– Читання слів-родичів (син – синочок).

3) Робота в парах. Гра “Хто швидше?”.

– Читайте швидко, вимовляйте чітко! Зафіксуйте час, коли розпочнете читати слова і коли закінчите. Позмагайтеся з товаришем.

Індик

Індичка

Індиченя

Індичатко

Індиченятко

4) Робота над скоромовкою.

– Прочитайте скоромовку вголос. Який звук найчастіше повторюється в скоромовці? (Звук )

3. Опрацювання сторінки “Читай і світ пізнавай”.

Робота над віршем Л. Савчук “Квочка” (с. 26)

1) Читання вірша вчителем.

Словничок

Вельми – дуже.

Шуліка – хижий птах, який нападає на курей.

2) Аудіювання.

– Про кого розповідається у вірші?

Про півника

Про качку

– Про що говорила квочка півнику-синочку?

Про ввічливість

Про лінощі

– За що бився півник з братом?

За черв’яка

За зернятка

3) Гра “Продовж пораду квочки”.

Не ходи… (сам до лісу).

Не сварися… (з індиками).

Не дружи… (з шуліками).

Поважай… (старших).

Не ображай…(малих).

Не дери… (носа).

Не бери… (чужого).

– Які з цих порад можна дати дітям?

4) Виразне читання вірша учнями.

– Чи зрозумів півник мамині поради? Доведіть свою думку словами з вірша.

ІV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Які твори вивчали на уроці?

– Чого вони вас навчають?


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

ЗА ДОБРО ДОБРОМ ПЛАТЯТЬ. П. ВЛОДЕК “ЯК ГУКНЕШ, ТАК І ВІДГУКНЕТЬСЯ”. Л. САВЧУК “КВОЧКА”