“Якою має бути нормальна країна?”

Сьогодні ми можемо спостерігати за тим, як Україна отримує черговий шанс стати такою країною, якою всі її громадяни зможуть пишатися. Хочеться, щоб за підсумками запланованих перетворень абсолютно всі громадяни нашої країни відчули гордість за те, що вони українці, усвідомили свою приналежність до великого народу і пораділи тому, як ніколи раніше. Але при цьому, безумовно, необхідно розуміти, що без хороших і розумних громадян не буває хорошої і успішної країни. З цієї причини кожен з нас повинен хоча б уявити, хоча б у своїй уяві зібрати образ

нормальної країни. Це той мінімум, який може бути забезпечений кожним.

Насамперед, не можна відмовлятися від ідеалів сьогоднішнього світу і, зокрема, від принципів європейської демократії. Україна знаходиться на кордоні Європейського Союзу, який вважається об’єднанням держав з найвищим рівнем демократії у світі. Тому, як здається особисто мені, ми повинні прагнути до тих ідеалів, які панують в Європейському Союзі. Я переконаний, що з цим погодитися і більшість наших співгромадян. Першим кроком на шляху побудови нормальної країни в Україні повинно бути підписання угоди про асоціацію з Європейським

Союзом. Наші політики, державні діячі, та й громадяни теж ще багато не вміють і не розуміють у справжній демократії, а тому повинні постійно радитися з більш досвідченими європейськими партнерами.

Говорячи ж про конкретне наповнення категорії “нормальна країна”, в першу чергу хочеться сказати про права людини. У нормальній державі найголовнішою цінністю є не влада, не чиновники і не якісь колективи чи спільноти. Найголовніша цінність – це людина. Її життя, здоров’я, благополуччя і все інше. З цієї причини країна повинна орієнтуватися на інтереси людей у??всіх сферах, зокрема, у внутрішніх справах, у правосудді, у соціальній та податковій політиці, в освіті, в науці і культурі. При цьому дуже важливо орієнтуватися не тільки на інтереси більшості, а й на інтереси різних меншин: національних, релігійних і так далі.

Окремо хотілося б сказати про державних лідерів. Я переконаний, що лише та країна може бути нормальною, де лідери подають приклад громадянам. Вищими чиновниками мають бути люди, які користуються авторитетом у суспільстві завдяки своїм людським якостям: ідейності, скромності, стриманості і багатьом іншим.

Всім нам дуже хочеться нарешті почати жити в нормальній країні. Звичайно, головна відповідальність сьогодні лежить на тих, хто взяв владу. Але не варто забувати про те, що кожен окремий громадянин не повинен знижувати планку і особисто для себе. У нормальній країні громадяни досить розумні й активні, щоб контролювати владу, щоб не давати їй розслаблятися. Звичайно, для такого контролю потрібно бути порядним і самому, тому кожен може почати покращувати країну з себе.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

“Якою має бути нормальна країна?”