“Якого ставлення до себе заслуговує Анна Кареніна?”
Анна Кареніна, головна героїня твору авторства Льва Миколайовича Толстого, який навіть був названий на її честь, не може залишити жодного читача цілком байдужим до своєї особистості і свого образу. Вона опинилася у надзвичайно складній, фактично безвихідній ситуації, однак з моральної точки зору суспільство готове було засудити її не тільки в часи, описані в романі, але навіть і сьогодні. Що ж можна сказати про Анну Кареніну? Як до неї потрібно ставитися, безвідносно того, що відчуваю по відношенню до неї я?
Насамперед, потрібно ясно і чітко
Як я можу до неї ставитися, окрім як з жалістю? Анна Кареніна, безумовно, заслуговує самого що ні на є жалісливого ставлення, і я таке до неї маю. Втім, варто розуміти, що суспільство не ставиться до таких людей так, як потрібно. У суспільстві всі звикли себе обмежувати, в чомусь стримувати, саме тому Анна Кареніна не могла розраховувати на нормальне ставлення з боку інших людей, вона могла розраховувати лише на ганьбу. І вона її, природно, не хотіла. Однак я не можу ні в чому засудити. Я цілком допускаю, що в житті людини дійсно може статися такого роду любов, від якої нікуди не сховатися, не втекти. І може статися і з дорослою людиною, яка вже створила сім’ю і несе перед нею власну відповідальність. Тут нічого не поробиш.
Перш за все, я ставлюся до Анни Кареніної з жалістю. Вона її в повній мірі заслуговує, тому що є трагічним персонажем, життя якої закінчилося дуже сумно. Крім того, я ставлюся до неї з розумінням і без осуду. Думаю, кожен може опинитися в подібній ситуації, а тому повинен пам’ятати про це ще до того, як засуджувати іншого.