“Які філософські та естетичні ідеї відображає О. Уайльд в романі “Портрет Доріана Грея”

Багато творів містять корисну інформацію про ти чи інші проблеми філософії та естетики, одним з таких творів є роман Оскара Уайльда під назвою “Портрет Доріана Грея”. Цей роман став надзвичайно популярним, він отримав безліч читачів і любителів, тому що ті проблеми, які розкриті в ньому, не можуть залишити людей байдужими. Крім того, цей роман також отримав багато людей, яким він просто не сподобався. В цьому теж немає нічого дивного.

Як мені здається, основна філософська проблема – це співвідношення людських бажань та совісті. Як

відомо зі змісту цього роману його головний герой, молодий чоловік на ім’я Доріан Грей, був людиною, яка просто-таки не мала внутрішніх обмежень щодо того, що вона хотіла. Він практично начисто викреслив з власного життя все духовне, він звеличував тільки матеріальне і те, що приносить йому задоволення. Доріан Грей геть відмовився від своєї совісті, він обрав зовсім інший шлях, за що, втім, пізніше він поплатився дуже дорого. Крім того, показана тут і філософська проблем взаємин між людьми. Людина не повинна споживацьки ставитися до всього, що її оточує, в зворотному випадку вона надмірно ризикує зіткнутися з дуже серйозною

проблемою. Якщо при спілкуванні з людьми людина буде думати насамперед, що взяти від цих людей, ті, хто її оточують, рано чи пізно зрозуміють цю фальш, нещирість і споживацьке ставлення. Зрештою, нічим хорошим такі відносини не закінчаться.

Крім того, хотілося б відзначити, що в цьому романі також наявні і певні естетичні проблеми. По-перше, це проблема ставлення людини до мистецтва. Мистецтво повинне бути щирим, воно може творитися тільки чистими душею і помислами людьми. Не можна творити мистецтво без оглядки на його наслідки. Ми чудово побачили на прикладі Доріана Грея, що мистецтво не витримає будь-якої поведінки. Крім того, присутня тут і естетична проблема співвідношень внутрішньої і зовнішньої краси людини. Як правило, вона повинна збігатися, але бувають і фантастичні винятки, як у цьому романі. У будь-якому разі, про що б конкретно не йшлося, краса всередині і зовні повинна поєднуватися.

Безліч найкращих творів від самих прославлених авторів містять цінні філософські та естетичні ідеї, які розкривають певні проблеми. Хотілося б відзначити, що такі ідеї та проблеми повинні мати під собою якісь підстави. Ті ідеї й проблеми, які відображені в цьому романі, безумовно, мають відповідну основу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


“Які філософські та естетичні ідеї відображає О. Уайльд в романі “Портрет Доріана Грея”

Categories: Твори на задані теми

Links