Яке значення в людському житті має робота?

Я знаю безліч прислів’їв і приказок, які розповідають про важливість роботи. От, наприклад: “Без праці немає плода”, “Хочеш їсти калачі – не сиди на печі”, “Справа майстра боїться” та інші. Чи правдиві вони? Чи дійсно воно так є? Пропоную вам разом поміркувати над цим. От взяти хоча б школи. У кожному класі є діти, які вчать добре й учать погано. Як ви думаєте, чому? Правильно, перші виконують всі домашні завдання, всі вправи, що вчителька додому задала. Вони працюють і тому одержують добрі, а часто й відмінні, оцінки.

Я згодний,

буває так, що комусь просто таланить і він одержує якісь гарні оцінки даром, просто нічого для цього не роблячи. Що ж, буває й таке. Але більшість із дітей готується до контрольних, щоб добре їх написати, готується до випробувань, щоб добре їх здати. Не треба шукати якихось високих прикладів, щоб довести це. Я можу розповісти про себе. У мене були уроки, які я відвідував з радістю і які я не дуже любив. А англійська Мова я просто терпіти не міг! Він здавався мені найжахливішим предметом з усіх, що взагалі існують. Я майже нічого не розумів на уроці, а тому, чесно говорячи, домашні завдання не виконував. Я одержував
погані оцінки, але батькам нічого не говорив – боявся, що вони покарають мене. І коли я одержав табель, вони однаково побачили й вирішили, що мені треба займатися англійським індивідуально. Ох і переживав я тоді, тому що думав, що буде так само, як і в школі. Але та вчителька виявилася зовсім інший. Вона не ставила поганих оцінок, а лише підправляла мене, коли бачила помилки. Крім цього, вона багато мені пояснювала правил граматики. Ми вчили нові слова. Я став виконувати домашні завдання в школі, став працювати. І в результаті я став одержувати краще оцінки, чим раніше. Як заробив, так і горі моє пішло на порядок – і не стало його.

А наші батьки? Якщо ми працюємо в школі для подальшого життя, то вони працюють, щоб ми могли жити зараз. Їхня робота набагато більше важка чим наша. Вони ранком ідуть працювати, а вертаються лише пізно ввечері. Наприклад, мій батько. Він працює експедитором. Весь день він проводить за кермом машини або десь на підприємствах, де він закуповує сировину. Він цілий день напружений, думає, як краще вийти з тої або з іншої ситуації. Йому доводиться спілкуватися з багатьма людьми, відповідати на численні телефонні дзвінки, іноді й увечері йому дзвонять із роботи. Коли він вертається додому, те сил у нього вистачає тільки на те, щоб повечеряти й подивитися телевізор. Моя мама працює головним бухгалтером, і вона постійно становить якісь звіти, щось уважає. Навіть уночі часто сидить. Так, мої батьки працюють багато, і це мене не дуже радує, зате ми можемо собі дозволити влітку всією сім’єю поїхати на кілька тижнів на море в санаторій. Нам не треба позичати гроші в сусідів або знайомих, хоча бувають і скрутні часи. У нас будинку сучасна побутова техніка, у мене є комп’ютер. Я колись сказав їм про те, що вони працюють занадто багато, що їм треба відпочити. І знаєте що мені відповів батько? “Не побігаєш – не пообідаєш!”


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Яке значення в людському житті має робота?