Пісенна творчість українських поетів та її значення в нашому житті

Пісня! Як багато вона важить в історичному, громадському, побутовому, інтимному житті українця упродовж цілих століть! У ній – його минуле, сучасне й майбутнє, його погляди, його світобачення і психологія. У ній найповніше виявилася душа українського народу, яка з піснею росте, розцвітає, в’яне і вмирає.

У пісні найповніше виливається любов до рідного краю, до коханої, до матері. Хіба можна краще сказати про рідний край, як сказали про нього Микола Сингаївський у вірші-пісні “Заповіт синам”, Дмитро Луценко – у “Зачарованій

Десні”, Віктор Губарець у вірші “Де вітер землю голубить”.

Чиєї душі не торкнуться слова:

Краю мій вишневий, краю голубий,

Над тобою в зорях квітне вишиття.

З кожної стежини чую голос твій,

Мов свою надію і своє життя.

М. Сингаївський. “Заповіт синам”

Можна назвати безліч поетів-піснярів, які своєю поезією підняли українську пісню до світових вершин. Це і Любов Забашта “Ой вербиченько”, і Спиридон Черкасенко “Тихо над річкою”, і Степан Крижанівський “Берізка”, і Юрій Рибчинський “Три поради”, і Микола Сингаївський “Чорнобривці”, і Дмитро Луценко “Мамина

вишня”.

У пісні найповніше передається любов до матері, бо в повсякденному житті ми хочемо, але не вміємо висловити своє почуття, і тоді на допомогу приходять поети.

Багато з них звернулося до неньки з проникливими словами. Оспівав свою “матір стареньку” з її чорнобривцями Микола Сингаївський, зацвіла вона “вишенькою біленькою” у поезії М. Ткача, забриніла туга за “сивою ластівкою” і “сивим сонечком” з рядків Б. Олійника, схилився в зажурі перед рідною ненею, що молилась за нього “дні і ночі”, А. Горчинський.

Але серед пісень про матір моєю улюбленою стала “Пісня про рушник” А. Малишка.

Вона пройнята глибокою вдячністю сина “засмученим очам”, отим рукам, що так лагідно лягали на наші голівоньки в дитинстві.

Важко переоцінити значення пісні в житті українця.

Вона оздоровлює душу, допомагає їй зберегти нетлінними свої цінності: віру в людину, в незрадливу любов, у щиру дружбу.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Пісенна творчість українських поетів та її значення в нашому житті

Categories: Шкільні твори

Links