“Яка користь людині, якщо вона володіє всім світом, а душі своїй не належить?”
Питання поєднання багатства і щастя дуже цікаве, і про нього замислюється велика кількість людей. З одного боку, багаті люди можуть дозволити собі дійсно багато чого, а в сучасному світі, повному великою кількістю спокус, це є суттєвою перевагою. З іншого боку, багатство накладає на людину певні обов’язки, адже щоб отримати великі гроші, потрібно досягти високого рівня, який сам по собі чогось зобов’язує. Крім того, багаті люди відомі своєю жадібністю, скритністю і страхом втратити накопичене. Чи може все це привести до того, що багач втратить
Як мені здається, користь від володіння всім світом, тобто можливість впливати на процеси завдяки своєму багатству, є досить очевидною. Така людина завжди зможе забезпечити собі все необхідне і бажане, їй буде дуже просто задовольнити всі свої потреби. Крім того, звичайно, ніяк не піти і від духовного задоволення, усвідомлення того, як багато ти домігся. А це дуже приємне відчуття, і багато людей хочуть його випробувати. Загалом, користь багатства у багатьох випадках очевидна.
Проте, звичайно, слід розглядати не тільки переваги, але і недоліки. Наприклад,
Не варто надмірно заздрити тим, хто має багато всього, навіть якщо людина володіє майже усім світом. Так, вона позбавлена клопотів звичайної людини, в той же час, чим більше у неї майна і грошей, тим більше вона відповідає перед іншими людьми. Зобов’язання в такому випадку завжди слідують відразу за благами. Саме тому ніякої користі для людини, у тому, що вона володіє усім світом, немає, адже в той же час вона втрачає власну душу.