“Я живу в полікультурному світі”

Сьогоднішній світ істотно відрізняється від того світу, в якому жили люди ще якісь жалюгідні за історичними мірками 100 років тому. Технічний прогрес, розвиток суспільства і людини в ньому призвели до дуже цікавих змін. Деякі з цих змін хороші, але, як це зазвичай трапляється з людьми, без конфліктів і непорозумінь не обходиться. Світ стає більш близьким, люди мають можливість бути більш мобільними, вони часто міняють місце проживання, все це позначається на житті.

Всі ці обставини призвели до того, що світ став полікультурним. Полікультурність

– це співжиття, перебування поруч і в постійній взаємодії різних культур і релігій. Точніше, поруч знаходяться не самі ці явища, а люди, які їх дотримуються. Варто відзначити, що полікультурність вже встигла стати неминучим явищем сучасного світу. Тобто, ми всі живемо в полікультурному світі, незалежно від того, хочемо ми того чи не хочемо. У світі і суспільстві задекларовані деякі принципи, згідно з якими представники різних народів, націй і релігій мають право пересуватися так, як їм захочеться, а тому не можна уникнути взаємодії з людьми іншої культури або релігії. З ними можна зустрітися де завгодно,
до цього завжди треба бути готовим.

Втім, варто зауважити, що така полікультурність сучасного світу стала причиною виникнення нових правил співжиття людей у суспільстві. Тобто, люди розробили деякі норми, щоб пом’якшити конфлікти, які виникають через те, що представники різних культур і релігій можуть жити або знаходитися поруч один з одним. По-перше, це правило, яке наказує не нав’язувати свої погляди ближньому. Звичайно, висловитися або ввічливо запропонувати завжди можна, але от нав’язувати ні в якому разі не можна. Не можна насильно звертати людину іншої культури або релігії в свою культуру чи релігію. Потрібно бути ввічливим і тактовним, в іншому випадку конфлікту уникнути не вдасться. По-друге, потрібно поважати різні ритуали і традиції людей, які належать до іншої культури або релігії і не перешкоджати цим людям у здійсненні всіх цих дій. Слід розуміти, що сучасний світ влаштований за принципом взаємної поваги, прийняття і що люди вважаються рівноправними.

Насправді, полікультурний світ, в якому живу я і всі ми, є досить хорошим світом. Його основна перевага полягає в тому, що у всіх нас є свобода вибору. Ми можемо залишатися вірними своїй культурі і релігії, і ніхто не має права заборонити нам це. В той же час ми можемо змінити своє уподобання, і ніхто не має права відбирати у нас таке право. А ті обмеження, які накладає полікультурний світ, вони – навпаки – йдуть на краще.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)

“Я живу в полікультурному світі”