Характеристика образу Тараса Бульби за повістю М. Гоголя “Тарас Бульба”
Повість Миколи Гоголя “Тарас Бульба” із захопленням сприймається читацькою аудиторією. Часто виникають палкі дискусії щодо головних проблем у творі. Письменник розповідає про страшні історичні події, загострюючи їх особистою драмою головних героїв.
Тарас Бульба – головний герой твору, справжній козак, що дослужився до полковника. Читач вперше з ним зустрічається у мирний час, коли до нього приїжджають сини з бурси. Але приймає він їх досить своєрідно: не обнімає та цілує, а починає глузувати, чим провокує старшого сина Остапа
Тарас нарочито глузує із освіти в бурсах, говорячи, що справжня наука на Запорізькій Січі. Він вдає з себе малоосвіченого, але син Остап помічає, що “все то старий собака знає”. І дійсно Тарас Бульба не такий простий,
Тарас Бульба більш за все любить свою козацьку родину, шанує традиції Запорізької Січі. Але йому не подобається, що козаки стали часто просто гуляти, він прагнув “справжнього діла”.
Старий козак пишається своїми синами, хоче аби вони стали справжніми козаками. Але батьківська любов не затьмарює об’єктивної справедливості. І тому, зраду він не пробачає навіть рідному синові. Кульмінаційний момент вбивства батьком сина викликає у багатьох читачів спірні думки. Багато хто шокований поведінкою Тараса. Мабуть, на це й розраховував Микола Гоголь. Письменник показав нам образ людини, яка здатна бути об’єктивно справедливою, не розділяючи людей на “своїх” та “чужих”.
Наприкінці твору полякам таки вдається схопити Бульбу. Сталося це через дрібничку – Тарас впустив люльку і зупинився, аби її знайти. В цей час його пов’язали. Незважаючи на своє приречене становище, Бульба більше переймається за своїх побратимів. Він кричить їм услід, щоб вони швидше відпливали далі.
Образ Тараса Бульби – один із найкращих прикладів відданості своєму народу.