“Характеристика образу Акакія Акакійовича з повісті Миколи Гоголя “Шинель”

Акакій Акакійович Башмачкін – головний герой повісті Миколи Гоголя під назвою “Шинель”. Всі образи цієї повісті по-своєму цікаві, але ось ця головна дійова особа найбільш цікава, тому що вона має багато рис, які ніхто не любить навіть в реальному житті, не кажучи вже про інших персонажів цієї повісті. Саме тому характеристику цього образу давати настільки цікаво, роблячи при цьому власний аналіз цього героя.

Акакій Башмачкін працює чиновником в одному з численних департаментів місцевої адміністрації. При цьому робота у цієї людини

найпростіша – він просто переписує документи, тобто виконує ту функцію, з якої в сучасному житті може впоратися звичайний ксерокс. При цьому, коли Акакія Башмачкіна просять зробити щось, що вимагає більшої участі та власних думок, він негайно починає хвилюватися і переживати, що у нього не вийде. Все це тому, що він звик у всьому слухатися начальства, сам він практично ні на що не здатний, навіть на найпростіші завдання, які вимагають його участі. Звичайно, всі навколо розуміли, що являє собою Акакій Башмачкін, а тому впевнено глумилися над ним, знущалися і постійно жартували.

Але навіть в житті такої

жалюгідної людини був певний сенс. Сенс життя Акакія Башмачкіна був у купівлі шинелі, яка йому надзвичайно подобалася. Цей чоловік з якоїсь незрозумілої причини постійно відчував холод, а тому був впевнений, що, купивши шинель, він зможе впоратися з цим холодом. Він довго збирав гроші на неї, економив на всьому, навіть на найнеобхіднішому, щоб в кінцевому підсумку мати можливість забезпечити собі покупку шинелі. Зрештою, купити такий бажаний предмет одягу йому вдалося. Але радіти такому дорогому придбанню Акакію Башмачкіну довелося недовго. У першу ж ніч після покупки Акакій Башмачкін позбувся свого дорогого предмета одягу – з нього його просто зняли грабіжники. Чиновник спробував відновити порядок і повернути собі дорогу річ, але його ніхто не слухав, бо просто не сприймав всерйоз. В кінцевому підсумку, Акакій Башмачкін не зміг пережити своєї важкої долі, остаточно розчарувався в житті і покінчив своє життя самогубством.

Думається, що Микола Гоголь хотів показати всім читачам, що такі люди, які виглядають скутими, нервовими й із внутрішнім дискомфортом – це теж люди, і вони не погані. Акакій Башмачкін не був поганою людиною, він нікому не зробив зла, тим не менш, всі над ним знущалися, насміхалися. Потрібно ставитися до таких людей більш терпляче і спокійно, адже у них є серце, емоції і вони можуть завершити життя суїцидом.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 3.50 out of 5)

“Характеристика образу Акакія Акакійовича з повісті Миколи Гоголя “Шинель”