Взаємоповага і взаємодопомога в сім’ї

Усе починається з виховання, яке отримали чоловік і жінка у власних сім’ях. Якщо вони зросли в родинах, де “утримання” дітей зводилося до забезпечення їх фізичного існування, нехай і на найвищому рівні, то вони можуть навіть не підозрювати, що їх шлюбні партнери відчувають потребу у взаємоповазі чи взаємодопомозі. У такому випадку вони можуть бути суперспоживачами здобутків цивілізації. високими спеціалістами у своїй професійній галузі, але повними профанами у мистецтві людських взаємин.
Щиро поважати можна того, хто гідний твоєї

поваги, тобто рівний або вищий тебе у певних аспектах. Тому основою взаємоповаги є комплексна рівність шлюбних партнерів. Не можна в прийнятті рішення щодо одруження залишати останнє слово за якимись другорядними ознаками, особливо за сексуальним “сумісництвом”. Статистика доводить, що найбільша кількість конфліктів у сім’ях розгортається навколо проблем у психологічній (брак спілкування або Його незадовільна якість) і фінансовій (розподіл грошей) сферах, а сексуальна невдоволеність уже походить від цих розбіжностей.
Уникнути багатьох прикростей допоможе чіткий розподіл сімейних (домашніх,
скажімо) обов’язків і готовність, особливо з боку чоловіка, брати на себе відповідальність у життєвих колізіях. Систематичне нищення ініціативного, активного, енергійного й амбітного мужчини-українця зробило чоловіче лідерство в українській сім’ї великою проблемою. Цей процес яскраво зобразив Гоголь у своїх “малоросійських” оповіданнях, де чоловік-українець за лічені роки деградує від вольового лідера (“Тарас Бульба”) до безхребетного підкаблучника-ненажери (“Старосвітські поміщики”). Звичайна українська сім’я відверто матріархальна. Звичайно, саме невибагливість, відповідальність, “двожильність” українок і роблять їх такими привабливими “міжнародними нареченими”, що й забезпечує успіх масі шлюбних агенцій Але не забезпечує щастя наших сімей. Усі ці “супержінки” в глибині душі невдоволені таким станом справ і хотіли б почувати себе за чоловіком, “як за кам’яним муром”.
Також має значення психологічна готовність молодих до шлюбу Учені розрізняюсь два види зрілості людини, фізичну й психологічну. Так, деякі дівчата можуть завагітніти уже в 13 років, але ця фізична здатність не робить їх готовими до шлюбу Взаємоповага виникає між зрілими людьми, ментальної енергії яких вистачає й на іншу людину. А щоби не було потреби укладання раннього шлюбу необхідне планування сімейного життя. Бо ж одна з головних, якщо не головна причина вимушених одружень, – небажана вагітність Не поспішайте жити, цінуйте кожну хвилину вашого унікального, неповторного життя, не розмінюйте його за безцінь – і ви навчитеся поважати й будете в повазі!


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)

Взаємоповага і взаємодопомога в сім’ї