Вирок “Доріану Грею”

Автор поставив Доріана Грея в фантастичну ситуацію: йому дано вічні молодість і краса, а старіє і стає потворним, жахливим його зображення на портреті. Багатий, красивий юнак поринув у світ насолод слідом за своїм учителем лордом Генрі Уоттон, який підказав ідею вічної молодості, милуючись портретом Доріана в майстерні художника Безіла Холлуорда. Художник, вражений чистотою юного Грея, вклав у портрет свої мрії, почуття, своє бачення краси, “самого себе”. Прекрасне твір мистецтва отримало частину душі творця, здатну впливати на інших

і підкорювати їх. Але Доріана Грея привернули не почуття Безіла, а ідеї лорда Генрі, на думку якого людина повинна не довіряти мистецтву, не вчитися у нього красі, а самостійно шукати її в життя.
Між художником і лордом розгорається боротьба за душу і красу юнака, перемогу в якій на перших же сторінках роману отримує лорд Генрі, напевно, тому, що його слова впали на благодатний грунт.
Доріан Грей пішов за своїм новим вчителем без довгих роздумів, промінявши власну душу на пошук вічних насолод. За допомогою фантастичних прийомів автор матеріалізував слова юнака: “Якби я міг залишитися навічно молодим, а старів

б портрет. За цей час… за це… я віддав би все “. І портрет, створений Безіл, прийняв на себе, і вантаж часу, і моральну відповідальність за спрагу гострих відчуттів.
Насолода завжди вимагає жертв. Першою даниною стала любов до юної актриси Сибілі Вейн. Але любов швидко пройшла, коли Сибіла, закохавшись в юного красеня, більше не змогла зображати кохання на сцені. Не отримавши насолоди від уявлення, Доріан Грей грубо відштовхнув дівчину не тільки від себе, але і від життя, вона отруїлася. Це було перше злочин, який відбилося на портреті. Спочатку воно налякало Доріана, але егоїзм переміг.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Вирок “Доріану Грею”

Categories: Твори на вільні теми

Links