Війна і революція у романі Уласа Самчука “Волинь”
І. “Волинь” У. Самчука – роман-епопея про реальні події початку XX століття. (У. Самчук – один із письменників української діаспори, якого називають Гомером української прози. Всі його твори присвячені Україні. Трилогія “Волинь” складається з трьох частин: “Куди тече річка”, “Війна і революція”, “Батько й син”. Зображенню воєнних дій на початку XX століття присвячено другу частину роману.)
ІІ. Хроніка життя волинського краю.
1. Реальність зображених подій. (“Книжка Самчука – правдиве життя…” Автор
2. Широка панорама селянського життя. (Побут селян, їхня тяжка праця біля землі показана через долю великої родини Довбенків. Дія відбувається в короткому часовому проміжку, та цей час акумулював у собі найважливіше, що “просвітило” минуле сім’ї та визначило її майбутнє.)
3. Мужність вірних оборонців України. (Козаки – юнаки, дужі, впевнені в собі, мужні. Вони розуміють, що тільки працею власних
ІІІ. Здійснення задуму. (У. Самчук писав: “Мені хотілося внести в нашу побутову літературу трохи філософської і проблемної тенденції, дати повніший і точніший образ нашого села…” І задум свій письменник успішно здійснив, написавши роман про революційні та воєнні лихоліття волинського краю.)